Bratislava 20. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
“Slušnosť” a Igor Matovič – dve výrazy, o ktorých sa v posledných týždňoch horlivo diskutuje. Líder OĽaNO na jednej strane káže o tom, ako sú mnohí v politike vulgárni a neslušní, na druhej strane sa sám správa rovnako. A médiá, ktoré na to poukážu, sú podľa neho samozrejme “neslušné”

Na snímke poslanec NR SR Igor Matovič (OĽaNO)

Matovič najnovšie v utorok podvečer počas tlačovej konferencie vládneho Smeru-SD pod video s live streamom brifingu napísal komentár na adresu predsedu strany Roberta Fica, v ktorom dokonca spojil vládnu stranu s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
Zakladateľ opozičného OĽaNO označil bývalého premiéra Fica ako “neuveriteľného špinavca”.
“Že čo má Smer s vraždou tých dvoch mladých ľudí? Oni s tým nič nemajú… Jasné,” dodal Matovič.
Ak by si nedovolil rozkrádať Slovensko, Kaliňák nezabezpečil, aby sa nič nevyšetrovalo, Jano Kuciak by síce písal možno o kultúre, ale žil by,” uviedol ďalej v komentári Matovič.

Komentár Igora Matoviča na sociálnej sieti Facebook

 
“To, že vy nechcete úspech, to je váš problém”
Robert Fico počas tlačovkyodpovedal na novinársku otázku o pripravovaných štvrtkových protestoch Za slušné Slovensko v Bratislave, že je mu veľmi ľúto čo sa stalo pred rokom, ale strana Smer-SD podľa jeho slov s tým nemá nič spoločné.
“Čo s tým máme prosím vás spoločné,” reagoval expremiér.
Podľa neho Smer nemá čo hodnotiť koľko ľudí sa zúčastní protestov a ako budú protestovať.
“Je úplne evidentné, že ste podviedli ľudí na Slovensku, keď ste tlačili do popredia hypotézu, ktorá sa ukázala ako nepravdivá. A my to budeme hovoriť stále dookola. Oklamali ste ľudí. Keby som mal 18 rokov a od rana do večera dostával do žily infúziu, že vláda dobre že nezavraždila týchto dvoch mladých ľudí, tak tiež by som asi išiel na protest. Ale to bolo obyčajné klamstvo.”
Fico sa na adresu Matoviča na tlačovej besede vyjadril, že si nevie predstaviť, aby politici ako Boris Kollár či predstavitelia SaS, ako napríklad Nicholsonová, alebo “ten blázon z Trnavy” boli súčasťou budúcej vlády.
“To sú jednoducho nemožné veci,” dodal Fico s tým, že aj kvôli tomu bola po minulých voľbách zostavená súčasná vládna koalícia.
“Táto vláda je veľmi úspešná. To, že vy nechcete úspech, to je váš problém,” odkázal ďalej líder Smeru-SD novinárom.
Podľa Fica “sa tu niekto stavia do polohy alternatívy voči vláde” a prezentuje sa v tomto svetle na bilboardoch.
“Je pre vás alternatíva pán Galko, ktorý dal odpočúvať novinárov a kolegov? Je alternatíva strana, ktorá prehľadávala účty, alebo strana, ktorá si pri tajnej voľbe kontrolovala vlastných poslancov? My sa tajných volieb nebojíme ani nemáme žiadne kontrolné mechanizmy,” vysvetľoval Robert Fico médiám.
 

 
 
Príspevok Matovič spája Smer s vraždou Kuciaka a o bývalom premiérovi hovorí ako “neuveriteľnom špinavcovi”. Podľa Fica je šéf OĽaNO “blázon z Trnavy” zobrazený najskôr Hlavné správy.