Bratislava 3. marca 2018 (HSP/Foto:screensht YouTube)

Predseda strany OĽaNO, Igor Matovič sa po vražde Jána Kuciaka stavia do role ochrancu novinárov a nepriamo obviňuje vládnu stranu SMER z prepojenia na tento otrasný čin. Matovič ale nedokáže zniesť kritiku voči svojej osobe. Novinár Martin Daňo po tlačovej konferencii povedal, že za vraždu Kuciaka je zodpovedný aj Matovič. Predseda OĽaNO sa následne novinárovi vyhrážal, že keď to ešte raz zopakuje, rozbije mu hubu.
Na snímke Igor Matovič

Igor Matovič po vražde novinára Jána Kuciaka vyhlásil, že Robert Fico a Kaliňák svojimi vyjadreniami urobili z novinárov “lovnú zver.”
“Jána Kuciaka po podaní trestného oznámenia posielali z jedného úradu na druhý. Žiadal pomoc a nikto z polície ani prokuratúry mu viac ako 40 dní pomôcť nedokázal, ba čo viac, minister vnútra Robert Kaliňák si robil srandu a posmešky. Práve Kaliňák a Gašpar nesú zodpovednosť za bezpečnosť ľudí v tejto krajine a tým, že nepredišli takejto brutálnej poprave, by mali sami od seba odstúpiť,” uviedol Matovič.
Líder OĽaNO tiež obvinil Ficovcov z prepojenia na talianskú mafiu, ktorú média označujú za vinníka spomínanej vraždy : ” Môžeme dnes pokojne povedať, že talianska mafia je súčasťou úradu vlády.”
Matovič síce obviňuje vládu bez dôkazov, no obvinenie voči svojej osobe nedokáže zniesť. Tvári sa ako ochranca novinárov, no novinárovi, ktorý nepatrí do tzv. “Lipšicovho stáda” sa vyhráža fyzickým napadnutím.
Investigatívny novinár Martin Daňo z portálu Ginn sa zúčastnil na jednej z tlačoviek strany OĽaNO. Po skončení tlačovky sa provokatívne pustil do reči s Matovičom, pri čom ho obvinil z toho, že je vrahom Jána Kuciaka.
Daňo to zdôvodnil tým, že opozícia, vrátane Matoviča vraj roky prehliadala nezávislosť policajne inšpekcie: “Keby bola nezávislá všetko by sa vyšetrovalo a Kuciak by bol živý.” Novinár tiež vyčíta Matovičovi, že robil zmätočné tlačovky na odpútanie pozornosti a nikdy necitoval rozhodnutia Najvyššieho súdu v tejto veci.
Matovič sa však bránil a tvrdil, že na to upozorňoval a vyzýval na nezávislosť policajnej inšpekcie. Novinára Daňa nazval psychopatom a padli aj vyhrážky: “Ešte raz mi povieš, že som vrah , tak ti rozbijem hubu,” povedal líder OĽaNO.
Video z tejto roztržky si môžete pozrieť tu :

Samuel Gdovin