Bratislava 15. februára 2019 (HSP/Foto:TAR/SITA, Screenshot Facebook)
 
Hlavný anti-Danko tandem, v zložení líder OĽaNO Igor Matovič a poslankyňa SaS a podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová, po dnešnom vystúpení Andreja Danka pred médiami o voľbe ústavných sudcov, sa opäť vyjadrili. Matovič zopakoval vulgárne komentáre a podľa Nicholsonovej bola tlačová konferencia 30-minútovým Dankovým nárekom

Na snímke Igor Matovič, Lucia Ďuriš Nicholsonová, Andrej Dnako

Danko na tlačovej konferencii v piatok oznámil, že inicioval ďalšie kolo voľby a kritizoval opozíciu a médiá, že zo situácie umelo vytvárajú tragédiu a snaží sa politicky priživiť (viac v článku).
Igor Matovič na vyhlásenia predsedu parlamentu reagoval a opäť vytiahol ľudovú múdrosť: “keď si ho**o sadne na poličku v špajzi a myslí si, že je jahodový lekvár”.
Na ďalšie reakcie diskutérov uviedol, že nejde o nič, že len prirovnal Danka k “niečomu na poličke v špajzi”.
V ďalšom komentári na adresu Andreja Danka Matovič uviedol: “Stojím si za tým, lebo si najvýstižnejším príkladom pre túto ľudovú múdrosť.”

Komentáre Igora Matoviča na Facebooku

 

Komentáre Igora Matoviča na Facebooku

Na tlačovú konferenciu reagovala aj podpredsedníčka parlamentu Ďuriš-Nicholsonová.
“Povedať koaliční sudcovia namiesto ústavní sudcovia a plakať sám nad sebou 30 plných minút dokáže len on. Ten môj,” uviedla na sociálnej sieti.
 

 
 
Príspevok Matovič po Dankovom prejave opätovne vytiahol “h**no v špajzi”. Nicholsonová posiela predsedovi NR srdiečka zobrazený najskôr Hlavné správy.