Bratislava 14. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Michal Svítok)

Premiérovi Robertovi Ficovi sa nepáčilo, že v Európskom parlamente rečnil pred ani nie poloprázdnou sálou. Jeho fotka na Facebooku však prekvapila viacerých politikov, Matovič ho označil za ”iluzionistu”

Na snímke Igor Matovič (OĽaNO-NOVA)Na snímke Igor Matovič (OĽaNO-NOVA)

V pléne Európskeho parlamentu Robert Fico hodnotil výsledky slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Na Facebooku, zverejnil fotku, ktorej sa chytil Igor Matovič.

Netrvalo dlho, a Matovič pridal na Facebooku z pléna Európskeho parlamentu ďalšiu fotku, avšak z iného uhla pohľadu. Ficove hodnotenie slovenského predsedníctva evidentne nezaujalo.

”ten trápko si tam dal fotečku odfotenú v ľavom rohu tak, aby za ním bola akože plná sála … no, šak by som od hanby nezaspal.

Fotka ktorú zverejnil Matovič a ktorá zachytáva poloprázdne lavice Európskeho parlamentu počas vystúpenia Roberta Fica v BruseliFotka ktorú zverejnil Matovič a ktorá zachytáva poloprázdne lavice Európskeho parlamentu počas vystúpenia Roberta Fica v Štrasburgu

“Iluzionista náš talentovaný,” napísal Igor Matovič k fotke, ktorú pridal Robert Fico.

Na túto tému reagoval aj slovenský europoslanec Ivan Štefanec, ten na Facebooku vo svojom stanovisku, uviedol: ”Fico narieka, že ho dnes v Štrasburgu nikto nepočúval. Asi si to tu pomýlil s nejakým straníckym zjazdom, pretože v slušnej spoločnosti majú pozornosť inšpiratívni a odvážni ľudia. Ako dve dámy z Iraku, ktorým sme dopoludnia odovzdali Sacharovovu cenu, alebo pred dvomi rokmi pápež František. V slušnej spoločnosti nepočúvame ľudí, ktorí klamú, nadávajú novinárom a kryjú zlodejov. Nech by už hovorili akokoľvek pekne…”

Samuel Poništ

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.