Bratislava 26. februára 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Odstúpenie Roberta Mistríka z boja o prezidentský palác v utorok komentovali aj predstavitelia strany OĽaNO, ktorí nemajú vo voľbách vlastného zástupcu, no boli iniciátormi spájania síl, ktoré dnes Mistrík naplnil, keď vyjadril podporu Zuzane Čaputovej.

Na snímke Igor Matovič

Zakladateľ OĽaNO Igor Matovič veľmi oceňuje mimoriadne zodpovedný prístup Roberta Mistríka, čím podľa neho naplnil svoj verejný prísľub, ktorý vyslovil po stretnutí so Zuzanou Čaputovom, ktoré zorganizovali práve Matovič.
“Je veľmi dobré, že tento krok urobil v dostatočnom predstihu pred prvým kolom, čím vzniká priestor pre vysvetlenie tohto kroku jeho voličom,” pokračoval.
“Od dnes môžu ľudia, ktorí sa obávali postupu Štefana Harabina do druhého kola, kľudne spávať, čo bol náš cieľ,” vyhlásil opozičný poslanec a zároveň doplnil, že to ale neznamená, “že nemáme byť do poslednej chvíle ostražití… Čert nikdy nespí,” upozornil Igor Matovič.
 

Jeho stranícka kolegyňa a predsedníčka poslaneckého klubu Veronika Remišová vo svojej reakcii napísala, že Mistrík je hrdinom prezidentskej kampane.
“Dokázal povýšiť záujem Slovenska nad osobné ambície, čo je u nás zriedkavé. Odstupuje z prezidentských volieb, pretože mu na Slovensku záleží a trieštenie hlasov mohlo spôsobiť, že by do druhého kola postúpil kandidát, ktorý by bol pre Slovensko katastrofou.”
Podľa Remišovej Mistríkovi patrí veľká vďaka. “Niektorí ľudia mu vyčítali, že je nezaujímavý alebo moc vecný. Politika by však mala byť predovšetkým o vecných riešeniach a ľudí spájať, nie rozdeľovať.”
“Verím, že Slováci raz budú vidieť, že krajina kráča správnym smerom, štát funguje, ako má, a nebudú sa musieť tak rozčuľovať kvôli politike, ako je tomu dnes. Ešte raz ďakujeme Robert,” zopakovala Remišová.
 
 
Príspevok Matovič: “Oddnes môžu ľudia, ktorí sa obávali postupu Štefana Harabina do druhého kola, kľudne spávať”. Remišová familiárne: “Ďakujeme, Robert” zobrazený najskôr Hlavné správy.