Bratislava 7. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)

Opozičný líder Igor Matovič z hnutia OĽaNO skritizoval predstaviteľov strán PS, Spolu, KDH a Za ľudí, ktorých zástupcovia sa nezúčastnili na mimoriadnej schôdzi parlamentu s témou odvolávania premiéra Pellegrinho, ktorá aj ich pričinením nakoniec ani nebola otvorená.

Na snímke poslanec NR SR za stranu OĽaNO Igor Matovič počas rokovania mimoriadnej 48. schôdze Národnej rady SR, ktorej programom je prerokovanie návrhu skupiny poslancov na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády SR. Bratislava, 6. september 2019.

Matovič sa vrátil k piatkovej fraške v Národnej rade, keď opozícia chcela vyslovovať nedôveru premiérovi Petrovi Pellegrinimu, no nedokázala nazbierať dostatok hlasov ani na otvorenie mimoriadnej schôdze a následne sa vyhovárala, že tá nebola otvorená kvôli koalícii, pričom z radov opozičníkov chýbalo v sále množstvo mien, medzi nimi aj tí, ktorí boli podpísaní pod návrhom na zvolanie zasadnutia.

Šéf OĽaNO v piatok v rádiu Expres v rozhovore s moderátorom Braňom Závodským uviedol, že “v skutočnosti platí, že všetci poslanci, Smeru, SNS a Mostu-Híd sa zapísali, aby mali prachy, s prepáčením, aby mali plat, ale do roboty neprišli,” vyhlásil Matovič a vzápätí si protirečí: “Sedeli v sále, nezahlasovali a nechceli pracovať, chceli mať asi voľno,” dodal na margo prítomných koaličných poslancov, ktorých viní za to, že neotvorili mimoriadnu schôdzu v situácii, keď neboli prítomní mnohí opozičníci.

Igor Matovič predsa len skritizoval niektorých kolegov z opozície (PS, Spolu. KDH, Za ľudí), ktorí namiesto otvorenia schôdze pred tým pózovali pred kamerami na tlačovej konferencii pred NR SR a boli tiež dôvodom toho, že schôdzu sa nepodarilo otvoriť. Uviedol, že situácia napríklad okolo neprítomnosti Miroslava Beblavého zo Spolu a jeho poslancov ho mrzí.

“O deviatej mal tlačovku pred parlamentom, za PS/Spolu, KDH, Za ľudí, ako teda tam budú všetci do nohy, ale v skutočnosti z 8 poslancov PS/Spolu tam 5 nebolo. Dopredu hovoria ako sa zúčastnia, podporia a za hodinu na schôdzu neprídu… Toto keď má byť nová politika, takto neporazíme tú mafiu.” Matovič ďalej povedal, že koalícia im dodala “len 3 hlasy” a aj ak by tam celá opozícia bola, parlament by v takom prípade nebol úznášaniaschopný.

Jaroslav Zajac

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj