Bratislava 16. februára 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

 
Rovnako ako Hlavné správy (viac v článku) aj Denník N si v piatok všimol opätovné vulgarizmy Igora Matoviča (OĽaNO) na adresu predsedu Národnej rady Andreja Danka (SNS). Matovič na to večer na sociálnej sieti zareagoval s tým, že Denník N na neho bezdôvodne útočí a pripomenul, že v kontroverznom konšpiračnom denníku sa záhadne neobjavujú správy o škandáloch hnutia Progresívne Slovensko, ktorého podpredsedom je Michal Šimečka, syn jedného z vedúcich redaktorov N-ka, Martina Šimečku.

Na snímke zakladateľ hnutia OĽaNO Igor Matovič

Matovič uviedol, že nerozumie nenávisti Denníka N. “Mysliteľ Danko ma v priamom prenose na TA3 krivo obvinil, že som mu na námestí nadával do k….. (slovo, ktoré som nikdy v živote ani nevyslovil. Nikdy, nejde mi to z huby),” tvrdí Matovič, ktorý nedávno hecoval dav pred parlamentom, ktorý počastoval Danka spomínaným vulgarizmom.
“Tak som mu pod live prenos Denníka N napísal status – viď nižšie. Okamžite si v N-ku z toho urobili fotečku a stálo im to za to, aby na titulku do minúty po minúte napísali: “Igor Matovič opäť vulgárne nadáva Andrejovi Dankovi, tentokrát v debate pod živým prenosom z jeho vyhlásenia”. Považujem to za mimoriadne podlé. Veľmi dobre totiž vedia, že to nie je žiadne vulgárne nadávanie, ale obyčajné prirovnanie resp. ľudová múdrosť. Veľmi dobre totiž vedia, že 100-krát opakovaná lož sa stane pravdou a keďže im hodnotovo nepasujem do ultraliberálneho krámu, je treba mi somársku hlavu najvulgárnejšej svine v politike nalepiť.”

Matovič ďalej odkázal redaktorom denníka: “Nie, páni z môjho (mimochodom obľúbeného N-ka), neskloním sa pred vami… Možno až potom, ak si vy vstúpite do svedomia a dokážete svoju “slušnosť” činmi – je totiž mimoriadne neslušné, ak mlčíte o podvodných tendroch predsedu PS len preto, lebo mladý Šimečka je v jeho vedení. Je totiž mimoriadne neslušné o podvodoch “našich ľudí” mlčať a v mojom prípade z komára slona umelo vyrábať.”
“Milí dobroprajníci z Denníka N, nie je “slušnosť” ako slušnosť. Ono sa to nezdá, ale “slušnosť” nie je faloš, pretvárka a zhluk ľúbivých slov, ktorú tak veľmi obdivujete u vašich politických favoritov. Slušnosť je odvaha sa v ťažkých časoch postaviť zlu čelom nehladiac na následky. Touto slušnosťou na rozdiel od vašich zbožňovaných zápecníkov trpím už roky,” uviedol na záver zakladateľ opozičnej strany OĽaNO.

 

Príspevok Matovič kritizuje “obľúbený” Denník N: “Je mimoriadne neslušné, ak mlčíte o podvodných tendroch predsedu Progresívneho Slovenska len preto, lebo mladý Šimečka je v jeho vedení” zobrazený najskôr Hlavné správy.