Bratislava 11. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Igor Matovič z OĽaNO sa v príspevku na sociálnej sieti vrátil ku skandovaniu nadávok na adresu predsedu Národnej rady Andreja Danka (SNS), keď tých, ktorí ho kritizujú, že káže slušnosť, no sám tak nekoná, sú podľa neho farizeji, a ako ďalej píše Matovič, slušnosť je vraj h***o.

Na snímke poslanec NR SR a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič

 
Matovič uviedol, že mu je až smiešne zo všetkých tých “múdros***ov”, ktorí “pomaly internety zodrali” kvôli jeho piatim bodkám. “Vraj niečo nehorázne som spáchal, keď som ľudí na námestí vyzval, aby doplnili miesto piatich bodiek slovo do ľudovej múdrosti/prirovnania “Danko je ako ….. (h***o), čo si sadne v špajzi na poličku a myslí si, že je jahodový lekvár.”
Verejnosť následne šéfa OĽaNO kritizovala, že má plné ústa slušnosti, no v skutočnosti je sám vulgárny. “Vraj povedať predsedovi NR, že je h***o, to nehodné poslanca je. Vraj tým som rovnaký ako Danko, ktorý to podlo a rasisticky zahral na “cigánočku”.”
“Nezaujíma ich, že som to slovo nevyslovil. Nezaujíma ich, že to bolo len (výstižné) prirovnanie a nikto netvrdil, že Danko sám hovnom je. Nezaujímalo ich, že Danko sa tak naozaj správa.”
Podstatné bolo podľa Matoviča len jediné – buchnúť si do nenávideného:
Nevedia si totiž rady, že napriek tomu, že už si aj dve nové liberálne strany založili, tá “sviňa matovičovská si stále svojich voličov drží a im kazí hru na novú spásu Slovenska”.
“A v pondelok som bol pre nich diabol, lebo som si dovolil vytiahnuť na Fica – Sorosa. Vraj som zahral nemorálne Sorosovou kartou. Čo po tom, že som len usvedčil Fica z farizejstva? Čo po tom, že jedným dychom pri odhalení som vyzval, aby sa Fico ospravedlnil za antisemitské útoky, ktoré Sorosom spáchal? Múdrosráči zostali nespokojní.”
A v stredu som bol pre nich diablom, lebo som si dovolil zdielať článok, ktorý usvedčil šéfa PS z toho, že zarobil státisíce eur na podvodnom evidentne zmanipulovanom tendri – presne tak, ako ľudia z PS ľúbia tak vehementne kritizovať. Vraj to sa nerobí, lebo Štefunko je “náš”. Vraj s kým teda chcem spolupracovať? Čo po tom, že vždy idem po krku všetkým zlodejom. Čo po tom, že nenávidím farizejov, ktorí vodu kážu a tvrdé ulejú si.”
Dodáva, že najnovšie je pre nich diablom opäť, keďže si dovolil ich favorita Kresáka usvedčiť z vedomej kolaborácie s ŠTB. “A znova som ja ten zlý, ktorému to posunul niekto zo Smeru, aby som Smeru pomohol. Znovu som zákerná sviňa, lebo ubližujem možnému predsedovi ÚS, ktorého si ONI vysnívali. Som zlý, lebo to určite nerobím zadara…”
“Čo po tom, že sme si len dali tú prácu, ktorú si nedal nik a len sme napísali obyčajnú infožiadosť na Ústav pamäti národa? Čo po tom, že to mohol spraviť každý a zadara? Čo po tom, že usvedčiť vedomého agenta eštébákov je vždy správne? Čo po tom, že taký človek na ÚS naozaj nepatrí?”
Matovič sa sťažuje, že môže urobiť čokoľvek, “slušným” aj tak nepasuje do krámu. “Lebo podľa nich nie je “slušné”, ak k trefnému popísaniu trápnosti s názvom Danko použijem ľudovú múdrosť. “Lebo “h***o”. Lebo pre nich nie je “slušné” dokázať Ficove farizejstvo spomenutím Sorosa, lebo hrám Sorosom. Lebo pre nich nie je “slušné” brániť komunistickým eštébákom vstúpiť do talára Ústavného súdu, lebo to je “náš človek”.”
“Viete čo (ne)vážení múdro***či? Úplne neslušne a úprimne vám se***m za takúto “slušnosť”. Ďakujem, neprosím. Tá vaša “slušnosť” je totiž v skutočnosti h***o. A moje “h***á” sú len obyčajnou pravdou. Farizeji.”
 

 
Príspevok Matovič kritikom a novým liberálnym stranám: “Farizeji! Tá vaša slušnosť je v skutočnosti h**no. A moje “h**ná” sú len obyčajnou pravdou” zobrazený najskôr Hlavné správy.