Bratislava 18. marca 2019 (HSP/Foto:SITA- Branislav Bibel)
 
Kresťanská kaviareň a liberáli precitajú zo sna. Igor Matovič z OĽaNO sa pozrel na prvé kolo prezidentských volieb z pohľadu súčtu podpory pre všetkých kandidujúcich z tábora tzv. demokratických kandidátov a zistil, že v roku 2019 ich celková podpora poklesla. Podľa Matoviča to je precitnutím po “opojení” z víťazstva Zuzany Čaputovej

Na snímke predseda strany OĽaNO Igor Matovič

Matovič pripomenul, že v roku 2014 získali Andrej Kiska 24,0%; Radoslav Procházka 21,2%; Milan Kňažko 12,9%; Gyula Bárdos 5,1% a Pavol Hrušovský 3,3%. Spoločne títo kandidáti získali podporu 66,5% hlasov.
V porovnaní s tým v prvom kole terajších prezidentských volieb získali: Zuzana Čaputová 40,6%; František Mikloško 5,7%; Béla Bugár 3,1%; čo je spolu 49,4% hlasov.
“V týchto voľbách dramaticky ubudli voliči demokratických kandidátov, a to som za demokrata započítal zradcu Bugára!” Upozornil v pondelok na sociálnej sieti Igor Matovič.

“Ak v opojení z výsledku a v snahe vyhrať druhé kolo, zabudneme rozmýšlať nad tým, prečo výrazné množstvo voličov demokratických kandidátov odišlo k antisystému – nič nám to neosoží. Budeme mať síce Zuzanu v prezidentskom paláci, ale žiadna alternatíva 2020 v parlamente a vláde nevznikne. Budíček, priatelia!”
Matovič dodal, že v debate s ľuďmi túto otázku otvorí, odpovedajú akýmsi opovrhnutím v duchu – “Čo ma je po fašistoch a bláznoch!”.
“Hlboko nesúhlasím. Nazývajme Kotlebu fašistom, nazývajme Harabina bláznom – ale boli by sme veľmi nefér a hlúpi takto častovať ich voličov,” upozorňuje Matovič a potrebu hlasov, ktoré aj on v parlamentných voľbách potrebuje.
“Áno, rozmýšľajú inak a my by sme tak nerozmýšľali. Ak to ale myslíme so Slovenskom naozaj dobre, máme mimoriadne dôležitú úlohu – rozprávať sa s nimi a pochopiť ich zmýšľanie a dôvody. Lebo, ak náš nezáujem a opovrhnutie spôsobí ich definitívny prechod do antisystému, uvrhneme Slovensko do správy koalície mafie a antisystému a o dôsledokoch sa nám ešte ani ten najhorší sen nesníval,” myslí si líder OĽaNO.
 


 
 
Príspevok Matovič ešte raz zrátal percentá a zistil šokujúcu vec: “Demokratickí kandidáti” získali dramaticky menej hlasov ako v minulosti. “A to som započítal aj zradcu Bugára!” zobrazený najskôr Hlavné správy.