Bratislava 5. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Líder parlamentného hnutia OĽaNO Igor Matovič komentoval súčasné diskusie medzi dvoma mimoparlamentnými mikrozoskupeniami Progresívne Slovensko (PS) a Spolu. Podľa Matoviča by nebolo dobré, ak by došlo k prepadu hlasov, ako tomu bolo v prípade KDH v posledných voľbách v roku 2016.

Na snímke v strede líder novej strany Spolu – občianska demokracia Miroslav Beblavý a vľavo zakladateľka strany Spolu – občianska demokracia, primátorka mesta Prievidza Katarína Macháčková

Matovič nechápe Beblávého postoj, ktorého strana v reklamných spotoch volá po spolupráci. “Progresívne Slovensko s 1,4 % verejne vyzvalo Beblavého Spolu (1,1 %), aby spojili sily a išli do volieb “spolu”. Rozumné, myslím, lebo ďalší prepad hlasov ala KDH v minulých voľbách si nezaslúžime,” napísal Igor Matovič v statuse na Facebooku. “A reakcia šéfa Spolu na ponuku ísť “spolu”? Urazená – vraj neboli o tejto aktivite v Spolu vopred informovaní, tak nechcú ísť “spolu”, lebo čas na ísť “spolu” bude až pred voľbami,” pokračoval zakladateľ OĽaNO s tým, že to vôbec nechápe. “Niekto ti podá ruku a ty mu miesto ďakujem, povieš, že chceš ísť sám. Zrejme preto, lebo sa voláš Spolu,” dodal.
Strana Progresívne Slovensko včera oznámila, že osloví hnutie Spolu Miroslava Beblavého a jeho kolegov s ponukou na predvolebnú spoluprácu. Na tlačovej konferencii to oznámil šéf PS Ivan Štefunko s tým, že by malo ísť o dohodu, v ktorej sa zaviažu, že ak bude jasné, že sa jedna zo strán nevie dostať do parlamentu samostatne, spoja ja.
 

 
Príspevok Matovič: Beblavého 1,1 percentné Spolu odmietlo ísť spolu s 1,4 percentným Progresívneho Slovenska asi preto, že sa volá Spolu zobrazený najskôr Hlavné správy.