Matka väzneného režiséra Sencova požiadala Putina o milosť pre syna

Kyjev/Moskva 13. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)
 
Matka uväzneného ukrajinského režiséra Olega Sencova požiadala ruského prezidenta Vladimira Putina o milosť pre svojho syna. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

Na snímke Oleg Sencov

“Čakajú naňho jeho deti,” uviedla Ľudmila Sencovová v žiadosti o milosť, ktorú v piatok – na Sencovove 42. narodeniny – zverejnil internetový portál ukrajinskej televízie Hromadske. “Bez otca nikdy nebudú šťastné,” dodala Sencovova matka.
Jej list doručili do Kremľa ešte koncom júna. Odpoveď naň rodina doposiaľ nedostala.
Putinov hovorca Dmitrij Peskov povedal, že Kremeľ sa bude žiadosťou zaoberať hneď, ako ju dostane. Prečo sa tak ešte nestalo, Peskov neuviedol.
Medzinárodne známy režisér sa nachádza v ruskom väzení od 24. mája 2014, keď ho zadržali na Kryme. V roku 2015 ho v kontroverznom procese odsúdili za údajnú prípravu teroristických útokov na tomto Ruskom anektovanom polostrove na 20 rokov väzenia. Sencov už dva mesiace drží hladovku za prepustenie zhruba 70 ďalších väznených Ukrajincov.
Na Sencovove narodeniny reagoval aj ukrajinský prezident Petro Porošenko, ktorý sa snažil dodať mu odvahu. “Meno väzňa Kremľa znie dnes zo všetkých medzinárodných tribún,” uviedol Porošenko na sociálnej sieti Twitter.
Ukrajinský minister zahraničných vecí Pavel Klimkin Sencovovi odkázal: “Oleg, žite. Dnes je s vami celý svet.”
 
Príspevok Matka väzneného režiséra Sencova požiadala Putina o milosť pre syna zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)