1. marca 2018 (HSP/Foto: screenshot video youtube)

Po udalostiach posledných dní nedostali policajnú ochranu len vybraní novinári ale aj samotná asistentka premiéra Fica Mária Trošková, vyplýva to z výpovede jej matky, ktorú poskytla denníku Nový čas
Na snímke Mária Trošková

„Moja dcéra musí byť pod policajnou ochranou, v  izolácii, ani mi nedovolia s ňou teraz komunikovať. Veľmi sa bojím o jej život,“ povedala so slzami v očiach matka Márie Troškovej, ktorá do včerajšieho dňa pracovala na Úrade vlády ako hlavná štátna radkyňa a asistentka premiéra Roberta Fica. Jej matka tiež odhalila, že celej rodine v posledných dňoch prichádzajú tvrdé výhražné SMS-správy.
Trošková sa v tejto veci rozhodla podať trestné oznámenie. „Po tom, čo sa v médiách objavilo spájanie mena Márie Troškovej s touto tragédiou, sa objavili viaceré prípady vyhrážania sa jej fyzickou likvidáciou. Preto jej bola pridelená policajná ochrana tak, ako aj viacerým novinárom zainteresovaným v tomto prípade,“ potvrdil tlačový odbor Úradu vlády.
Podľa posledného článku zavraždeného redaktora Jána Kuciaka mala Trošková obchodné styky s Antoninom Vadalom, podnikateľom talianskeho pôvodu, ktorý mal mať kontakty na kalábrijskú mafiu.
Mária Trošková sa najskôr verejnosti predstavila ako finalistka súťaže krásy Miss Universe 2007. Narodila sa v Púchove a vyštudovala Vysokú školu manažmentu v Trenčíne. V rodnom meste si otvorila obchod s klenotmi a šperkami. Od augusta 2011 do júna 2012 bola Trošková podľa Obchodného registra spoločníčkou vo firme GIA Managment s. r. o., ktorá venovala širokej palete činností od donáškovej služby, cez prieskum trhu až po odťahovú službu. Podľa slov samotného Vadalu pre novinára Ivana Mega, v rozhovore zverejnenom týždenníkom Trend bola Trošková zamestnankyňou firmy a vybavovala bežné vecí súvisiace napríklad s vývozom mäsa do Talianska.
Následne sa mala zoznámiť so vtedajším poslancom za Smer-SD Viliamom Jasaňom, ktorého sprevádzala ako asistentka v Národnej rade. Potom jej kariéra pokračovala na Úrade vlády, kde získala pozíciu hlavnej štátnej radkyňa a začala pracovať ako asistentka premiéra Roberta Fica.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.