Prešov 23. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)
 
Marianna Gáborová, 36-ročná matka žiačky ôsmej triedy na základnej škole v Červenici v okrese Prešov vzala spravodlivosť do vlastných rúk a napadla učiteľa.

Ilustračné foto

Mladý pedagóg dostal facku za údajné nevhodné správanie k jej dcére. Teraz je na pohotovosti a podľa informácií Nového Času zvažuje výpoveď.
Konflikt vznikol minulý týždeň v piatok, keď dievča z ôsmej triedy Adriana zatelefonovala mame, že sa jej učiteľ vyhrážal fackou, ak nezostane po vyučovaní. Matku to rozčúlilo natoľko, že okamžite vyrazila z domu za učiteľom. “Pribehla na školský dvor, zamierila rovno k učiteľovi a jednu mu strelila,” uviedla zástupkyňa riaditeľa školy Katarína Beňová.
Muž síce nemal žiadne vonkajšie zranenia, ale v súčasnosti je práce neschopný. “Má poškodené orgány sluchu,” dodala zástupkyňa. Učiteľ, ktorý na škole pôsobí už štvrtý rok, sa k incidentu nevyjadril.
Matka dievčaťa potom médiám opísala príčinu incidentu: “Dcéra mi povedala, že jej učiteľ po vyučovaní povedal, aby za ním po poslednej hodine prišla, pretože sa nezapojili do výučby. Tak sa ho spýtala, čo urobila, a on odpovedal: buď zostaneš po škole, alebo dostaneš facku. Áno, snažila som sa dať učiteľovi facku, ale len mi tak skĺzla rúk po jeho tvári. Po incidente som sa ospravedlnila,” uzavrela mama školáčky.
 
Príspevok Matka dala facku učiteľovi na jednej zo základných škôl v okrese Prešov zobrazený najskôr Hlavné správy.