Londýn 23. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:pixabay)
 

Britský televízny kanál Channel 4 navrhol divákom, ktorí sa považujú za matematicky nadaných, aby sa pozreli na starý diel intelektuálnej show Odpočítavanie (Countdown), ktorej účastník ohromil porotu svojou schopnosťou originálne vyriešiť úlohu. Nahrávku uverejnil Channel 4 na svojom Twitteri.

Ilustračné foto

Kanál nazval nahrávku Najprekvapivejší moment Odpočítavania. Podľa podmienok súťaže účastníci mali použiť čísla 3, 6, 25, 50, 75 a 100, aby dosiahli výsledok 952. Účastníkovi Jamesovi Martinovi sa to podarilo za 30 sekúnd. Moderátorka show dostávala z kombinácií čísel, ktoré vyberal Martin, záchvaty smiechu, ale nakoniec všetko vyšlo.
Najkôr Martin sčítal 100 plus 6, získaný výsledok vynásobil tromi a dostal číslo 318, ktoré vynásobil 75 a od výsledku odčítal 50. Ďalej číslo 23,8 tisíc Martin vydelil 25 a dostal požadovaných 952. Jeho súperovi se nepodarilo dosiahnuť potrebného výsledku: pomocou zadaných podmienok sa dokázal priblížiť iba k číslu 953.

 

​„To je neuveriteľné,” píšu užívatelia vo svojich komentároch. „Zdá sa, že to proste vymyslel behom hry,” je ohromené publikum.
Mimochodom, niektorí pochybovali o tom, že Martinova práca bola tak zložitá. Jeden z mikroblogerov píše, že každý záujemca si môže natrénovať a naučiť sa techniku riešenia za hodinu. “Moje 11 ročné dieťa získalo 952.3333 za minútu. Myslím, že to nie je zlé!” chváli sa Matthew Bourne.
 

 
Príspevok Matematický génius ohromil internet zobrazený najskôr Hlavné správy.