Bratislava 26. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná (SNS) predpokladá, že keď je návrh na voľbu policajného prezidenta na rokovaní vlády, koalícia sa na ňom zhodla. “Nebudem proti,” vyjadrila sa pred rokovaním vlády. Vláda na ňom bude rozhodovať o nových pravidlách výberu policajného prezidenta z dielne ministerstva vnútra

Na snímke ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná

Podľa predloženého návrhu by mal mať policajný prezident štvorročné funkčné obdobie s možnosťou predĺženia. Vymenovať by ho mal minister vnútra na základe výberového konania a len s odporúčaním parlamentného brannobezpečnostného výboru. Minister má podľa návrhu zákona právomoc odvolať policajného prezidenta pre závažné dôvody, ktoré ale bude musieť odobriť aspoň trojpätinová väčšina všetkých členov brannobezpečnostného parlamentného výboru.
Pôvodný návrh počítal so sedemročným funkčným obdobím šéfa polície. Práve funkčné obdobie policajného prezidenta spôsobilo odklad návrhu, ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) ho predkladala už pred niekoľkými týždňami.
 
Príspevok Matečná pri návrhu o voľbe policajného prezidenta nebude hlasovať proti zobrazený najskôr Hlavné správy.