Matečná: Novela katastrálneho zákona prinesie pre ľudí skrátenie lehôt

Bratislava 17. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Novela katastrálneho zákona prinesie pre občanov zjednodušenie a skrátenie lehôt. Uviedla to ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS) v úvode šiesteho rokovacieho dňa 31. schôdze Národnej rady (NR) SR na začiatok rozpravy o tomto bode programu.

Na snímke podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná

Novela katastrálneho zákona obsahuje aj kroky súvisiace s realizáciou projektu Operačný program informatizácia spoločnosti – Elektronické služby katastra nehnuteľností. Návrh z dielne Úradu geodézie, kartografie a katastra SR zohľadňuje tiež procesy v elektronizácii katastra nehnuteľností.
Cieľom projektu je vybudovanie centrálneho informačného systému, ktorý vytvorí plnohodnotné poskytovanie elektronických služieb katastra pre verejnosť, štátnu správu a samosprávu. Ďalej pôjde aj o poskytovanie informácií prostredníctvom elektronických služieb na informatívne a právne účely. Novela reaguje na požiadavku zrýchlenia a skvalitnenia registrácie nehnuteľností.
Po prerokovaní tohto bodu programu čakajú na poslancov ďalšie neprediskutované návrhy zákonov. Popoludní bude pravidelná Hodina otázok, na ktorej budú členovia vlády odpovedať na otázky poslancov.
 
Príspevok Matečná: Novela katastrálneho zákona prinesie pre ľudí skrátenie lehôt zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)