Berlín 28. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Carmen Jaspersen/dpa via AP)

Nemecké úrady sú presvedčené, že ošetrovateľ Niels Högel, ktorého odsúdili za vraždy pacientov predávkovaním liekmi na srdce, zabil najmenej 84 ľudí. Informovali o tom dnes vyšetrovatelia
Na archívnej snímke z 26. februára 2015 bývalý ošetrovateľ Niels Högel, obžalovaný z viacnásobnej vraždy a pokusu o vraždu pacientov, si zakrýva tvár na súde v nemeckom Oldenburgu

Högela odsúdili v roku 2015 za dve vraždy a dva pokusy o vraždu na klinike v meste Delmenhorst na severozápade krajiny. Avšak prokurátori dlho tvrdili, že ošetrovateľ zabil viac ľudí, a vlani stanovili ich počet na 43.
Zločiny vyšli najavo po tom, čo Högela odsúdili za pokus o vraždu v inom prípade. Úrady následne preverili stovky úmrtí, pričom počas vyšetrovania exhumovali telá bývalých pacientov v Delmenhorste a neďalekom meste Oldenburg.
Policajný šéf v Oldenburgu Johann Kühme dnes vyhlásil, že úrady teraz aj vďaka exhumáciám získali dôkazy o 84 vraždách.
Kühme dodal, že počet vrážd je pravdepodobne ešte vyšší, pretože niektoré obete boli spopolnené.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.