Bratislava 9. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)

Masová účasť na piatkových zhromaždeniach na Slovensku ukazuje na veľmi napätú a vybičovanú situáciu v spoločnosti, zhodujú sa politológovia Juraj Marušiak a Michal Horský.
Pietne spomienkové zhromaždenie na zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú na Hlavnej ulici v Košiciach 2. marca 2018

Verejnosť tým podľa nich politikom rázne odkázala, že to “už takto ďalej nemôže fungovať”. “Účasťou na zhromaždeniach sa zaraďujeme ku krajinám vo V4, kde svoj nesúhlas v uliciach vyjadrujú desaťtisíce ľudí,” povedal Horský.
“Ľudia v uliciach v piatok ukázali, že činnosť najsilnejšej vládnej strany neprispieva k upokojeniu nálad, verejnosť žiada hlavné personálne zmeny,” konštatoval Marušiak.
Takto početné zhromaždenia považujú politológovia za prirodzené. “Pretože naša krajina nie je zvyknutá na tak beštiálne vraždy mladých ľudí. Navyše išlo o novinára, ktorých spoločnosť vníma ako jednu zo záruk zachovania slobody a demokracie v štáte,” dodal Horský.
V slovenských mestách, ale i svetových metropolách prišli do ulíc desaťtisíce ľudí, ktorí demonštrovali za “slušné Slovensko”. Organizátori zhromaždení sú za dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.