Banská Bystrica 11. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-ÚVZ SR)

Pracovníci RÚVZ oslovili 226 stravovacích prevádzkarní aj prostredníctvom mailov alebo telefonicky

Pracovníci šiestich regionálnych úradov verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskobystrickom kraji vykonali od 23. marca do 6. apríla 527 kontrol v 523 zariadeniach spoločného stravovania, vrátane zariadení, v ktorých sa stravujú deti a mládež, aby zistili mäso brazílskeho pôvodu a výrobky z neho. Našli ho v 187 zariadeniach v kraji. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa banskobystrického RÚVZ Mária Tolnayová.

Ilustračné foto: Na snímke príprava na spracovanie a testovanie vzorky podozrivého mäsa na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Bratislave

“Podľa zistení, prípadne výsledkov laboratórnych analýz, ukladáme príslušné opatrenia buď priamo na mieste na stiahnutie mäsa z použitia na prípravu pokrmov, alebo sa pozastavuje mäso do doby potvrdenia jeho zdravotnej neškodnosti. V 187 zariadeniach spoločného stravovania v Banskobystrickom kraji sa našlo mäso, ako aj mäsové prípravky pôvodom z Brazílie v celkovom množstve 3972,5 kg. Najčastejšie išlo o mrazené kuracie prsia solené a mrazené kuracie pečienky,” konštatoval regionálny hygienik RÚVZ v Banskej Bystrici Cyril Klement.

Pracovníci RÚVZ oslovili 226 stravovacích prevádzkarní aj prostredníctvom mailov alebo telefonicky. “Kontroly boli a sú zamerané na zistenie pôvodu mäsa a mäsových výrobkov a jeho dodávateľov,” dodala Tolnayová.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.