Tokio 11. júl 2017 (HSP/BB/Foto:Pixabay)
 
Takmer polovica mladých Japoncov nemá sexuálne skúsenosti vo veku 30 rokov, vyplýva zo správy japonského Národného inštitútu pre výskum populácie a sociálneho zabezpečenia. Masívny pokles populácie krajiny vychádzajúceho slnka je pre ostrov veľkým problémom
Ilustračné foto

Mnoho mladých Japoncov tvrdí, že ich sexuálne aktivity desia. Výskum zistil, že 43 percent ľudí vo veku 18 až 34 rokov nemá žiadne sexuálne skúsenosti. Správa prišla v dôsledku rastúcej populačnej krízy v Japonsku, ktorá sa zhoršuje starnutím obyvateľstva a nechuťou mladých ľudí zakladať rodiny.
V minulom roku v Japonsku prvýkrát poklesol počet narodených detí pod jeden milión, vyplýva zo správy ministerstva zdravotníctva, práce a sociálnych vecí.
Podľa prognóz súčasná japonská populácia zo súčasných 127 miliónov do roku 2065 o takmer 40 miliónov. Číselné údaje zverejnené v minulom roku zistili, že počet obyvateľov medzi rokmi 2010 a 2015 klesol o viac ako jeden milión ľudí.
Podľa výskumu sa mnohí mladí Japonci namiesto sexuálnych aktivít uchýlia k pornografii, aby splnili svoje sexuálne túžby, a to kvôli menšiemu sociálnemu tlaku na uzavretie manželstva a finančným problémom.
Podľa prieskumu zverejneného japonským ministerstvom zdravotníctva v tomto roku sa zistilo, že takmer každý štvrtý človek uvažuje nad samovraždou, pričom tieto myšlienky si pripúšťajú a hovoria o nich najmä ženy, no vyššiu mieru samovrážd majú muži.
Kríza v dôsledku plodnosti spôsobila aj vážne problémy v japonskej ekonomike, ako je nedostatok pracovných síl kvôli starnúcej populácie krajiny. V dôsledku toho sa stavebné firmy teraz obracajú na roboty, aby vyplnili medzery.
Japonské úrady sa snažia o množstvo iniciatív, ktoré by sa mali vyhnúť takzvanej “demografickej časovanej bombe” krajiny. V roku 2015 japonská vláda podpísala zákon o politike rozšírenia starostlivosti o deti, umožnila otcom čerpať otcovskú dovolenku a organizovať podujatia v snahe povzbudiť mladých ľudí plodiť deti.
Politici tiež zvažovali uvoľnenie notoricky prísnych imigračných zákonov v nádeji, že cudzinci môžu stimulovať sexuálnu aktivitu.