Bratislava 5. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Podpredseda strany Národná koalícia Anton Martvoň na sociálnej sieti prirovnal súčasnú Európsku úniu k niekdajšiemu Rakúsko-Uhorsku, ktorého historici nazývajú aj “žalárom národov”.

Na snímke Anton Martvoň

“V tomto období si pripomíname sté výročie záhadnej smrti nášho najväčšieho a najslávnejšieho Slováka – generála Milana Rastislava Štefánika, ktorého aj my v Národnej koalícii uznávame ako vzor. Je to veľká osobnosť, bez ktorej by nikdy nevzniklo Česko-Slovensko a Slováci by sa nikdy neboli vymanili spod maďarskej nadvlády.

Jasne vystupoval proti superštátu Rakúsko-Uhorsko, tak ako sme dnes my proti vytvoreniu podobného superštátu Merkelovej a Macrona v EÚ so sídlom v Bruseli, o ktorý sa usilujú. Aj Štefánik, ktorý bojoval za právo Slovákov na vlastné sebaurčenie a štátnu suverenitu, od roku 1918 spolupracoval aj s Talianmi.

Podľa jeho vzoru sa aj Národná koalícia dnes snaží o kooperáciu s talianskymi politikmi Salvinim a Melonim, ktorí bojujú za národné štáty v EÚ,” pripomenul vo svojom statuse zaujímavú historickú paralelu Martvoň.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj