Bratislava 24. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Francúzsky futbalový šampión Paríž St. Germain chce získať slovenského reprezentačného gólmana Martina Dúbravku

Na snímke brankár futbalovej reprezentácie SR Martin Dúbravka

Tieto správy publikoval web nemeckého denníka Kicker, keďže dôležitú úlohu v prípadnom transfere môže zohrať semifinalista minulosezónnej edície Európskej ligy 2018/2019 Eintracht Frankfurt.

V hesenskom tíme v uplynulej sezóne hosťoval kmeňový hráč St. Germain Kevin Trapp. Funkcionári Eintrachtu robia všetko pre to, aby si 29-ročného nemeckého reprezentanta udržali natrvalo, pričom ich šance výrazne stúpli po spomenutej informácii, že Trappa by v kádri mužstva spod Eiffelovky mohol nahradiť práve Dúbravka.

Tridsaťročný Žilinčan pôsobí od vlaňajšieho januára v anglickom Newcastli United, kde si rýchlo získal stabilné miesto v základnej zostave a vyšvihol sa na jedného z najlepších gólmanov Premier League. “Straky” už v aktuálnom prestupovom období prišli o španielskeho trénera Rafaela Beníteza, ktorý zamieril do čínske klubu Ta-lien I-fang, ako aj hráčov Ayozeho Péreza či Salomóna Rondóna.

V kádri trénera PSG Thomasa Tuchela je po odchode Taliana Gianluigiho Buffona okrem Trappa momentálne iba jediný skúsený brankár – majster sveta z minuloročných MS v Rusku Alphonse Areola. Dúbravka má v anglickom klube kontrakt platný do 30. júna 2022 a prípadný transfer by podľa Kickeru Parížanov mohol vyjsť na približne 10 miliónov eur.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj