Rabat 14. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)

Marocké bezpečnostné zložky odhalili a zlikvidovali 11-člennú teroristickú bunku lojálnu voči extrémistickej organizácii Islamský štát (IS). Informovala o tom dnes marocká tlačová agentúra MAP.
Ilustračné foto

Operácia na zneškodnenie teroristickej bunky sa skončila zatknutím jej vodcu v meste Fes na severozápade krajiny, kde polícia odhalila aj sklad zbraní a streliva patriaci teroristom.
V sklade polícia našla aj slzotvorný plyn a veľké zásoby tekutín a chemikálií, ktoré by mohli byť použité pri zhotovovaní výbušnín, uvádza sa vo vyhlásení marockého ministerstva vnútra. Polícia tam objavila aj elektrické káble, vrecia s pesticídmi, telekomunikačné zariadenia, chladné zbrane i veľké sumy peňazí. Polícia zhabala i auto zaparkované pred objavenou skrýšou, v ktorom sa tiež nachádzali podozrivé predmety.
Vo vyhlásení ministerstva vnútra sa tiež uvádza, že príslušníci teroristickej bunky mali v pláne spáchať teroristické útoky, ktorých terčom sa mali stať tzv. citlivé objekty v Maroku.
Agentúra MAP dodala, že teroristická bunka, ktorá pôsobila vo viacerých mestách Maroka, bola mimoriadne nebezpečná vzhľadom na to, že jeden z jej členov mal veľké skúsenosti s domáckou výrobou výbušnín.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.