Mariánska hora sa stane dejiskom celosvetovej štafety modlitby za kňazov

Levoča 21. júna 2017 (HSP/TKKBS/Foto:TASR/AP/Czarek Sokolowski)

Bazilika Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore v Levoči sa opäť zapojí do celosvetovej štafetovej modlitby za kňazov.
Ide o iniciatívu, do ktorej bola spolu so ďalšími svetovými bazilikami zaradená v roku 2013. Piaty ročník tejto modlitby sa v bazilike začne v piatok 23. júna 2017 o 19:45 h – na slávnosť Najsvätejšieho srdca Ježišovho – modlitbou radostného posvätného ruženca. Slávnostnú svätú omšu s adoráciou bude celebrovať spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka.
Ilustračné foto

Dnes už emeritný pápež Benedikt XVI. obdaril toto svetové kňazské jubileum osobitnou modlitbou. Pápež František udelil aj tohto roku svoje apoštolské požehnanie všetkým, ktorí Svetový deň modlitby za kňazov organizujú a zúčastnia sa na ňom. Podujatie je tradične spojené so sviatkom Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, ktorý slávime 23. júna 2017. Tento deň je zároveň Svetový deň modlitby za posvätenie kňazov. Výročná ružencová štafetová modlitba sa čoraz väčšmi rozširuje a zjednocuje ľudí celého sveta.
Vlani sa do nej zapojilo osemdesiatšesť mariánskych svätýň na všetkých kontinentoch. Kresťania vytvárajú spoločenstvo ducha, aby posväcovalo kňazov slúžiacich veriacim na celom svete.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.