Bratislava 14. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Známy podnikateľ Marián K. je obvinený pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Ide o ekonomický trestný čin, obvinil ho vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva v Bratislave začiatkom augusta. O novom prípade informuje dnes Denník N na svojom internetovom portáli.

Na snímke podnikateľ Marián Kočner

Prokuratúra nezverejnila, čoho presne sa mal Marián K. dopustiť. Nechce mariť či sťažiť objasnenie a vyšetrenie veci. Podnikateľ mal podľa obvinenia spôsobiť škodu veľkého rozsahu, minimálne 133.000 eur. Denník informuje, že mu za to hrozí desať až 15 rokov väzenia. Podnikateľ denníku odpovedal, že o takomto obvinení nemá vedomosť.

Denník pripomína, že Marián K. bude čoskoro obvinený aj za ekonomický trestný čin súvisiaci s jeho obchodovaním na Donovaloch, o čom nedávno informoval policajný prezident Tibor Gašpar. V tomto prípade si mal podnikateľ neoprávnene uplatniť nadmerný odpočet DPH vo výške takmer 8,9 milióna eur účelovými prevodmi nehnuteľností cez spriaznené firmy.