Bratislava 17. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR – Branislav Bibel)

Klavírny virtuóz, pedagóg a generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie Marian Lapšanský získal cenu za celoživotné dielo Trebbia 2019. Spolu s ďalšími osobnosťami umeleckej scény si ju prevzal v nedeľu na benefičnom galavečere 18. ročníka Medzinárodnej ceny v Španielskej sále Pražského hradu

Na snímke Marian Lapšanský

Medzinárodná cena Trebbia sa udeľuje v štyroch kategóriách, za podporu kultúry a umenia, za tvorivú činnosť, za prínos k dialógu národných kultúr a za celoživotné dielo. Agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova.

Trebbia je európske ocenenie, ktoré vzniklo ako výraz uznania a poďakovania umelcom, mecenášom a podnikateľom. Návrhy kandidátov na cenu Tebbia predkladajú Nadačnému fondu Trebbia osobnosti a inštitúcie zo všetkých krajín sveta. Laureátov vyberá Medzinárodný nominačný komitét, ktorý tvoria známe osobnosti zo sveta kultúry, biznisu a politiky.

Záštitu nad 18. ročníkom benefičného galavečera prevzali ministri kultúry Českej republiky a Slovenskej republiky Antonín Staněk a Ľubica Laššáková.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj