Marián Kočner a Pavol Rusko vypovedajú pred súdom v Banskej Bystrici

Banská Bystrica 23. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Lenka Krošláková)

 
Dnes popoludní začalo pojednávanie v kauze údajného falšovania podpisov na zmenkách TV Markíza. Pred Špecializovaný trestný súd boli predvedení za húkania sirén obaja obvinení podnikatelia Marián Kočner a Pavol Rusko. Médiám bol zakázaný vstup do objektu a akákoľvek komunikácia s obvinenými. 

Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica bude rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) o väzobnom stíhaní podnikateľa Mariana K. a bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla R. pre trestný čin falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Na snímke vpravo Marian K. prichádza do budovy ŠTS v Banskej Bystrici 23. júna 2018.

Súd ako prvého vypočul Mariána Kočnera, ktorý podľa informácii denníka Pravda vypovedal približne štyri hodiny.
Podvečer svoju verziu súdu predniesol Pavol Rusko, ktorého právny zástupca Marek Para, uviedol, že jeho klient nesúhlasí so zadržaním a odmieta obvinenie z falšovania niekoľkomiliónových zmeniek.

Denník Pravda dodáva, že pred 17. hodinou sa pred špecializovaným súdom objavil Ivan Felner. Na plot historickej budovy zavesil tabuľu s nápisom „Aj príslušného sudcu do basy“. Podľa vlastných slov chcel poukázať na to, že niekedy aj sudcovia nahrávajú tým, ktorí by mali byť súdení a odsúdení. Banskobystričan vedel, že súd rozhoduje o väzbe Kočnera s Ruskom, a práve na medializované kauzy prvého z nich sa snažil poukázať.

 
Rozhodnutie sudcu sa očakáva v nočných hodinách.
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta vydal návrh väzobné stíhanie oboch obvinených. Odôvodnil to tým, že obaja by sa podľa neho dopúšťali na slobode ďalšej, najmä ekonomickej trestnej činnosti. „Je teda nevyhnutné obmedziť ich slobodu,” povedal pre Aktuality.sk v piatok.
Šanta k tomu dodal, jeden z obvinených už teraz marí, a bude mariť trestné stíhanie a to tak, že nezákonne manipuluje so zmenkami a zatajuje, kde sa v súčasnosti nachádzajú.
Orgány činné v trestnom konaní podľa medializovaných informácii zatiaľ stále nemajú originály zmeniek. Majú ale vraj dostatok iných dôkazov. „Nemusíme sa až tak úzkoprso sústrediť len na samotné originály zmeniek. Nie sú absolútne nevyhnutné,” povedal tiež prokurátor Ján Šanta.
Správu budeme aktualizovať.
 
Príspevok Marián Kočner a Pavol Rusko vypovedajú pred súdom v Banskej Bystrici zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)