Bratislava 21. februára 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Joel Auerbach)
 
Deväť mesiacov po tom, čo hokejista Marián Hossa informoval o ukončení kariéry, prehovoril aj o svojich dôvodoch. V rozhovore pre theathletic.com priznal, že skončiť nechcel, donútil ho k tomu však jeho zdravotný stav

Na snímke hokejista Chicaga Blackhawks Slovák Marián Hossa

„Ja som neskončil, ale ekzém ma k tomu prinútil. Moje telo mi dalo jasne najavo, že nemám na výber. Hoci som si myslel, že možno nejaký spôsob existuje, mýlil som sa. Moja koža už bola z tých všetkých rán vo veľmi zlom stave,” povedal jeden z najväčších velikánov nášho hokeja.
Hossu problémy neovplyvňovali len v profesionálnom, ale aj v súkromnom živote.
„Bol som stále v skvelej kondícii, cítil som sa dobre. Prišiel som však domov a bál som sa dotýkať mojich detí, pretože moja pokožka nebola v dobrom stave. Povedal som si: ‘Takto by som na tom byť nemal. Nemal by som každý deň jesť tie tabletky, aby som mohol hrať hokej.’ Tie tabletky neboli vôbec ľahké. Boli to tvrdé lieky. Každý druhý týždeň som musel ísť do nemocnice na kontrolu krvi. Ak ma neovplyvňovali tie tabletky, potom to robilo niečo iné,“ pokračoval Hossa.
Nakoniec sa predsa len rozhodol ukončiť kariéru.
„Opýtal som sa, aký zmysel má to, že toto robím, aby som pokračoval v hraní. Mám svoj život. Mám mladú rodinu. Nechcem to riskovať tým, že budem ďalší rok na tabletkách. Tak som došiel k bodu, v ktorom som musel urobiť veľké rozhodnutie a musel som to brať tak, že mi telo hovorí stop.“
Jeho kontrakt je platný do konca tejto sezóny, po nej môže už oficiálne ukončiť kariéru. Za svoju kariéru v dresoch piatich tímov nazbieral 525 gólov, 609 asistencií a 1134 bodov v 1309 dueloch.
 
Príspevok Marián Hossa prehovoril o konci svojej kariéry: “Nechcel som to” zobrazený najskôr Hlavné správy.