USA 25. februára 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-THE CANADIAN PRESS/Sean Kilpatrick)

Koncom januára a začiatkom februára sa vyrojilo hneď niekoľko článkov o tom, ako HIV-pozitívna sestra slávnej speváčky Alison prehovorila, že s ňou a s Mariah jej matka v detstve vykonávala satanistické rituály. Ide však len o rozvedenie starších odhalení z úst ich brata Morgana. Rok stará aféra Pizzagate vrhá pochybné svetlo aj na speváčkino prejedanie sa pizzou a zmrzlinou. Na scéne sa navyše znova objavilo zlomyseľné alter ego Bianca Storm.
Na snímke americká speváčka Mariah Carrey

V článku Brat Mariah Carey sa skrýva po prezradení speváčkiných najtemnejších tajomstiev, publikovanom na serveri o celebritách RadarOnline.com v polovici septembra 2016, teda ešte pred vypuknutím aféry Pizzagate, hovoril starší brat Mariah Careyovej Morgan o satanizme ich matky, do ktorého zatiahla obe svoje dcéry. Podľa Morgana a jeho 56-ročnej HIV-pozitívnej sestry Alison bola víťazka Grammy Mariah podrobená ako dieťa uctievaniu diabla, občas aj so sexuálnymi podtónmi, a potom ohrozovala svoje nenarodené deti konzumáciou alkoholu.
Morgan sa v čase po poskytnutí rozhovoru nachádzal v Taliansku. Podľa svojich slov sa obával o život po tom, ako sa verejne sťažoval, že Mariah „opustila rodinu“. Alison totiž online ponúkala svoje telo narkomanky závislej na heroíne aj so smrteľnou nákazou, čím nevylepšila imidž svojej sestry. Pokiaľ ide o možnú pomstu 47-ročnej Mariah, Morgan povedal: „Je to o ochrane tejto fikcie, image, ktorý vytvorila. Je to o udržaní tajomstva.“ Bizarné správanie Mariah a jej závislosť na alkohole a liekoch na predpis vychádza zo zvláštnych úletov jej matky, bývalej opernej speváčky Patricie. Tá mala obe dcéry vystaviť satanistickým rituálom.

V tehotenstve pila, po rozvode sa prejedala
Súrodenec slávnej speváčky tiež tvrdil, že pila počas tehotenstva a tiež po narodení dnes už 6-ročných dvojčiat Maročana a Monroe. Morgan tvrdil, že keď navštívil Mariah v materskom oddelení, podala mu niekoľko fliaš vína zabalených v pokrývke a prikázala mu, aby sa ich zbavil.„Je to chronické správanie, ktoré absorbovala a naučila sa od Pat,“ povedal Morgan Radaru. „Mojou najhoršou obavou je, že zomrie rovnako ako Whitney Houston.“
Ešte o jeden a pol roka staršia je správa o speváčkinom priberaní v súvislosti s rozchodmi. Mariah bola údajne natoľko zničená rozvodom s Nickom Cannonom, že sa pchala jedlom. „Keď Mariah prechádza problémovým obdobím, nájdete ju obvykle v reštaurácii alebo v kuchyni,“ uviedol anonym zo speváčkinho okruhu k jej zajedaniu psychickej bolesti. „Nie je to nič nového. Všetky výkyvy jej hmotnosti v priebehu rokov súvisia s rozchodmi.“
V nadpise sa uvádza pizza a zmrzlina, čo sú známe pedosatanistické rekvizity, používané v popkultúre celé roky pred aférou Pizzagate. Mariah v krátkom videu vysvetľuje, že obrázok na zadnej strane obalu albumu je jej autoportrét, ktorý nakreslila, keď mala tri a pol roka. Všimnite si pentagram vpravo.

Alison sa začala rozpamätávať na vytesnené zážitky z detstva po tom, čo ju v roku 2015 lupič udrel do hlavy v jej dome. Alison nato skončila na psychiatrii v Brookhaven Memorial Hospital Medical Center. Nepodarilo sa vypátrať, kto na ňu zaútočil, zranenie však spustilo škaredé spomienky. Ako veľmi malé dieťa ju matka vzala so sebou na stretnutie ľudí v čiernych plášťoch s kapucňami, ktorí stáli v kruhu a spievali vo veľkom „zámku“ na newyorskom Long Islande. Došlo aj na sexuálne aktivity a zvieracie obete, ktorými si účastníci rituálu chceli nakloniť uctievané božstvo. „Bola som trénovaná, aby som skupinu viedla,“ spomenula si napokon Alison nedávno s tým, že ako malá tomu všetkému nemohla rozumieť. Bola však nútená pozerať sa na rituálne zabitie zvieraťa.
Jej rodičia sa rozviedli a ona potom bývala s otcom. Jej matka Patricia, teraz údajne holdujúca alkoholu, sa tak mohla zamerať na päťoktávovú Mariah, ktorá to dotiahla na najpredávanejšiu speváčku všetkých čias (spolu predala viac ako 160 miliónov nosičov). Pritom v živote neprečítala jedinú knihu, ale vraj si občas listuje v biblii. Žeby v tej satanskej?

Temná dvojníčka a psychické problémy
Nielen speváčkina sestra Alison bola hospitalizovaná na psychiatrii. Začiatkom augusta 2001 hospitalizovali Mariah Carey. Hovorkyňa speváčky odmietla komentovať, či sa nachádza v psychiatrickom krídle UCLA Medical Center v Los Angeles, povedala však, že speváčka rozbila nejaký riad a mohla naň stúpiť. Údajne mala porezané zápästia a dlane a pokúsila sa o samovraždu. Pohotovosť zavolala jej matka. Po psychickom a emocionálnom zrútení sa niekoľko týždňov predtým Mariah umiestnili v connecticutskom psychiatrickom zariadení.
Pripisuje sa to pracovnému vyťaženiu pred premiérou nového albumu a jej prvého filmu s rovnakým názvom Glitter, no Mariah okrem toho tvrdila, že jej bývalý partner Tommy Mottola, bos Sony music, ktorý jej dal kedysi spraviť zuby, sabotuje jej kariéru ohováraním v tlači. Jej vtedy aktuálny singel Loverboy nezožal taký úspech, ako si predstavovala a zdalo sa jej, že Virgin Records ju zanedbáva. V tej dobe už mala za sebou 15 prvých priečok v hitparáde Billboardu, pričom bola spoluautorkou a spoluproducentkou všetkých piesní.
Tou je zrejme aj Bianca Storm, speváčkino v čiernom odeté alter ego rozprávajúce s britským prízvukom, ktoré sa prvýkrát verejne objavilo v roku 1999 v klipe piesne Heartbreaker, naspievanej s rapperom Jay-Z. Bianca ma predstavovať temnú stránku Mariah. Scénu, kde spolu obe bojujú, napísal choreograf Jackieho Chana.
Koncom roku 2016 sa Bianca vrátila v dokumentárnej sérii Mariah’s World, kde sa vyjadrovala vulgárne v dome Mariah a rozbila tam o podlahu vínový pohár. Nato ju Mariah vyhnala so slovami: „Čo tu dopekla robíš? Máš súdny zákaz sa ku mne priblížiť.“
Priateľov a známych speváčka znepokojila v októbri minulého roka videom na svojom facebookovom účte, ktoré bolo do niekoľkých minút odstránené. V ňom nadšene hovorila o svojej novej piesni The Star, pričom rýchlo prechádzala z miestnosti do miestnosti. Jej správanie pripomínalo mániu z roku 2001, predtým, než sa zrútila.
Tu Mariah s Patriciou vystupujú spolu na Vianoce, matka v tradičných satanistických farbách – čiernej a červenej. Len na tantiémach z vianočných piesní zarobí Mariah pol milióna dolárov ročne.

Karol Kardoš