Belehrad, Guča 14. augusta 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube )
 
Riaditeľka Departmentu informácie a tlače ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová v srbskom meste Guča navštívila festival Dragačevski sabor trubača, kde ju za prítomnosti niekoľkých tisícov divákov oficiálne vyhlásili za čestnú hosťku festivalu, ktorý sa teší veľkej popularite v Srbsku.

Na snímke Mária Zacharovová

„Ďakujem Guča! Ďakujem, Srbsko! Je to pre mňa obrovská pocta. Odovzdávam vám najlepšie pozdravy z Ruska a chcem podčiarknuť, že ako celý ruský ľud, tak aj vedenie Ruska prechováva tie najlepšie pocity voči bratskému srbskému ľudu. Rusko a Srbsko sú priatelia na večné časy,“ poďakovala sa Zacharovová a všetci prítomní na festivale svorne skandovali: „Rusko, Rusko!“
Mária Zacharovová navštívila Srbsko na pozvanie srbského ministra zahraničia Ivicu Dačiča, s ktorým prerokovala široký okruh otázok vrátane užšej spolupráce v oblasti informácií a médií ako aj otázky spoločného boja proti falošným správam a otvorenej lži západnej tlače a ostatného mainstreamu.
Podčiarkla, že v prvom rade ide o vyvrátenie dezinformácií, neobjektívneho prezentovania udalostí a otvoreného klamstva. „Moskva a Belehrad majú čo povedať. Bohužiaľ, veľmi často sa stávame objektmi informačných útokov a celých kampaní, keď sa nás mainstream snaží očierniť a oklamať verejnosť,“ podčiarkla Zacharovová.
Prvý vicepremiér a minister zahraničia Srbska Ivica Dačič zdôraznil, že vedenie Srbska má záujem o rozšírenie všestrannej spolupráce s Ruskom, vrátane mediálnej oblasti. „Srbsko rozhodne mieni aj naďalej rozširovať politickú spoluprácu s Ruskom na základe strategického partnerstva. Sme historicky bratské národy a naše vzťahy sú tradične dobré a, dá sa povedať, najlepšie. Naše vzťahy boli a aj budú výlučne priateľské. Chcem poďakovať vedeniu Ruska a celému ruskému ľudu za podporu, keď ide o našu teritoriálnu celistvosť a suverenitu. Ani jedna iná krajina na svete tak neháji záujmy Srbska ako Rusko,“ zdôraznil srbský minister zahraničia Ivica Dačič.
Eugen Rusnák
 
Podrobnosti o festivale v Guče si môžete pozrieť TU
 
Príspevok Mária Zacharovová navštívila Srbsko a vyhlásili ju za čestnú hosťku na folklórnom festivalu v meste Guča zobrazený najskôr Hlavné správy.