Bratislava 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Mária Patakyová vystúpi na Dúhovom Pride napriek kritike zo strany koaličnej SNS
Ľudia by nemali ignorovať existenciu LGBTI párov, pretože tým porušujú Dohovor na ochranu ľudských práv a základných slobôd. Poukazuje na to verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová, ktorá sa zúčastní sobotňajšieho (19.8.) Dúhového Pride pochodu, vystúpi tam s príhovorom.
Na snímke verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová

Snahu o uplatnenie si základných práv symbolicky podporuje aj dúhovou vlajkou umiestnenou na okne svojho úradu. Visieť tam bude dnes i v sobotu. “Ombudsmanka vníma dúhovú vlajku ako prejav rešpektovania práva a upozornenia na jeho porušovanie v prípade prehliadania práv LGBTI,” povedal Ján Glovičko z Kancelárie verejného ochrancu práv.
Patakyová je presvedčená, že Slovensko hodnotovo patrí do Európy, “a preto by malo chrániť základné práva a slobody všetkých párov, ako je to vo vyše dvoch desiatkach členských štátov Európskej únie”. “Ak zdieľame európske hodnoty postavené na rešpektovaní a ochrane základných práv, potom prirodzene musíme zabezpečiť uznanie a ochranu aj párov osôb rovnakého pohlavia,” povedala ombudsmanka. Riešenie ich každodenných životných situácií vidí v zákonnej úprave, tá by podľa nej ochraňovala a zároveň rešpektovala právo na súkromie a rodinný život.
Patakyová vystúpi na Dúhovom Pride napriek kritike zo strany koaličnej SNS. Prvého podpredsedu Jaroslava Pašku potvrdenie jej účasti na takomto podujatí rozčúlilo, má to byť podľa neho v rozpore s dohodami v koalícii, ktorá hovorí o neotváraní kontroverzných tém.
Do tejto funkcie nominoval Patakyovú Most-Híd. Paška strane odkázal, že poslanci SNS možno už nepodporia žiadneho jej kandidáta do verejných funkcií. Most-Híd reagoval tým, že Paškov názor svedčí o jeho mentálnej vyspelosti a zjavne nepochopil základné poslanie verejného ochrancu práv.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.