Moskva, 16. februára 2018 (HSP/Foto: RT)

Americké, ale aj svetové média zverejnili podrobnosti správy americkej rozviedky. Jedna z častí tejto správy je venovaná Rusku. V nej sa uvádza, že Rusko údajne plánuje ďalšie ovplyvnenie amerických priechodných volieb prostredníctvom televíznej stanice Russia Today.
Na snímke Margarita Simonianová

Šéfredaktorka tejto ruskej televízie Margarita Simonianová komentovala správu riaditeľa americkej rozviedky a položila, ako podčiarkla, základnú otázku: „Čo sú to priechodné voľby a čo tam, v tej americkej rozviedke, fajčia?“ Tým naznačila, že znova strašia domácich a svetovú verejnosť. Podľa nej “priechodné” voľby v USA ani neexistujú, ale ironizuje, že nevadí, lebo aj do tých sa Rusi zrejme budú miešať…
Ruské média v tejto súvislosti poukazujú na to, že v tej istej správe sa hovorí aj o Ukrajine. Autori správy predpokladajú, že sa tam budú konať predčasné voľby. Poukazujú na to, že sa úroveň života obyvateľstva bude aj naďalej zhoršovať a v následku toho bude rásť nespokojnosť ľudí so súčasným vedením krajiny.
Autori správy tvrdia, že korupcia a politické konflikty budú pribúdať a dôvera ľudí vláde bude klesať a to využije súčasná opozícia. Podľa autorov správy, opozícia zorganizuje predčasné voľby a odstaví súčasného prezidenta Petra Porošenka.
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.