Praha 11. novembra 2019 (HSP/Foto: TASR – Martin Baumann)

Do kín prichádza film Amnestia. Hlavné úlohy v menovanom filme stvárnia herec Marek Vašuta ale aj slovenskí herci Anna Geislerová, Natalia Germani, Ján Jackuliak alebo Juraj Bača. O svojich spomienkach na revolučné obdobie prehovorila jedna z hlavných tvárí filmu, herec Marek Vašut. Informuje o tom portál iDnes.cz

Na snímke herec Marek Vašut

V nadväznosti na tému snímky si spomenul Marek Vašut na tridsať rokov staré udalosti. „Možno to prebehlo až príliš zamatovo, chýbal mi tam akýsi Norimberský proces s hlavnými strojcami problémov v auguste 1968. Ale podotýkam nežný Norimberský proces,“ naznačil Vašut.

„Zradcovia“ Československa, ktorí sem pozývali sovietsku armádu, mali byť podľa herca odsúdení nejakým čestným súdom, ktorý by povedal, „ste vlastizradcovia, kolaboranti, bežte domov a hanbite sa“, pokračoval herec.

Vašut v rozhovore upozornil aj na to, že dnešná doba opäť nie je veľmi ústretová k odlišným názorom. „V novembri sme zvonili za pluralitu názorov a slobodné voľby. V dnešnej dobe sa bohužiaľ stretávate s tým, že ak sú nejaké názory nekomforné s mainstreamom, sú ich obzvlášť mladí ľudia schopní označiť za fake news. Označiť takto názor, ktorý sa mi nepáči, je podľa mňa spiatočka do vtedajších pomerov,“ upozornil.

V Rozstrele sa vyjadril aj k tomu či by vstúpil do politiky, čo jednoznačne vylúčil. Politika podľa jeho názoru totiž nepotrebuje herca ale ekonómov, politológov a ľudí s vôľou k moci.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj