Pred Vianocami sa vám rodina rozrástla o tretie dieťa, keď k synom Christianovi (6) a Lucasovi (4) pribudla dcérka Melissa. Ako to zatiaľ zvládate?
– Najťažšie to má moja žena Maťka, lebo ona je s deťmi stále. Ja som doma pre futbalové povinnosti menej. Keď však už som s rodinou, snažím sa jej pomôcť. Hrám sa s deťmi a venujem sa im.

Ktoré z detí sa vám povahovo najviac podobá?
– Myslím si, že najstraší Christian. Mladší syn je taký väčší nezbedník, stále niečo vymýšľa. Je s nimi sranda. Raz sú dobrí, inokedy zase neposlúchajú, ale moja láska k nim je stále rovnaká a užívam si naše spoločné chvíle.

Marek trávi s milovanou rodinkou každú voľnú chvíľu.

FOTO: archív

Po dvoch chlapcoch ste sa dočkali dcéry. Je to iné?
– Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že je pravda, čo sa hovorí. Teda, že dievčatká sú pokojnejšie a lepšie spávajú. U nás to platí do bodky a rozdiel v tom, akí boli chlapci v jej veku, je zatiaľ  obrovský.

Melissa je vaše tretie dieťa, tak by sme mali byť už zručný otec vo všetkých smeroch teda v kúpaní, prebaľovaní či kŕmení.
– Nemám s tým žiaden problém. Sú to veci, ktoré častejšie robí Maťka ako ja, čo súvisí s časom, ale keď treba aj prebaľujem.

Ako prijali sestričku synovia?
– Tešili sa z nej. Teraz už našli odvahu a vezmú si ju aj na ruky. Su milí.

Tri deti nie je v dnešnej dobe málo. Manželka je často sama, pomáha jej opatrovateľka?
– Veru nie, zvláda to všetko sama. Máme však upratovačku, ktorá s nami bačuje už päť rokov a keď Maťka potrebuje, pomôže jej aj s deťmi. Ale vyslovene opatrovateľku nemáme a ani neplánujeme.

Spávate kvôli futbalu a pokoju sám?
– Spávame spolu v spálni. Malinká spinká medzi nami a ako som už povedal, je zataiľ super, takže sa všetci traja dobre vyspíme.

Dostanú od vás deti po zadku?
– Hlavne odo mňa (smiech). U nás to nie je tak, že keď ja niečo poviem, tak ma poslúchajú viac ako ženu, ale ja som ten, kto trestá (úsmev).

Ste lepší otec alebo futbalista?
– (Smiech) Tak to by vám musela povedať moja manželka. Ja si myslím, že som asi lepší futbalista.

Netajíte sa tým, že módu máte veľmi rád. Čo ten váš outfit na vyhlásení?
– Myslíte to, že som nemal ponožky? (Smiech) Teraz sa to tak v taliansku nosí. Neviem či sa to hodilo alebo nie, ja sa však tak cítim dobre. Akurát, že mi bolo vidieť tie moje dokopané nohy…

V nedeľu sa v kvalifikácii predstavíme na Malte a sme favorit zápasu. Čo bude na súpera platiť?
– Už sme proti Malte hrali v prípravnom súboji (v roku 2014 v Žiline 1:0 – pozn.autora) a nebolo to ľahké. Pomohlo by nám, keby sme dali rýchly gól, ale na druhej strane, ak ho nestrelíme, nesmieme znervóznieť. Musíme hrať svoju hru a verím, že získame potrebné tri body.