Bratislava 18. marca 2019 (HSP/Foto:Facebook-Mois de la Francophonie en Slovaquie)
 
Marec sa už po piatykrát stane veľkým kultúrnym zážitkom pre milovníkov francúzskeho jazyka a frankofónnych krajín. Mesiac Frankofónie na Slovensku organizuje Francúzsky inštitút na Slovensku, veľvyslanectvá členských a pozorovateľských krajín Medzinárodnej Organizácie Frankofónie, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, slovenské školy a univerzity, Francúzska škola v Bratislave  a Francúzske Aliancie v Banskej Bystrici a Košiciach

Plagát

Podujatia Mesiaca Frankofónie sú určené milovníkom filmu, klasickej, či popovej hudby, umeleckých výstav, ako aj literatúry, gastronómie a diskusných prednášok. Bratislava začne svoj Mesiac Frankofónie týždňom francúzskeho filmu Crème de la Crèmepo ktorom bude nasledovať večer spoločenských hier. Už 20. marca bude galéria Francúzskeho inštitútu hostiť dvojitú Komiksovú výstavu na tému ľudských práv a imigrácie. Jednou bude výstava Komiks a imigrácia: Storočie dejín a druhou výstava pod názvom: Spirou, bojovník za ľudské práva.
Francúzsky hovoriaci akademici a rečníci budú diskutovať o feminizme a literatúre, ako aj o diele Michela Houellebecqa, ktorý je jedným z najkontroverznejších a najprekladanejších autorov na svete. Zlatou bodkou bratislavského Mesiaca Frankofónie bude už tradične semifinále speváckej súťaže Spievam po francúzsky a koncert vychádzajúcej hviezdy francúzskeho elektronického popu Charles-Baptista.
Gabriela Vážna
 
Príspevok Marec – mesiac frankofónie na Slovensku zobrazený najskôr Hlavné správy.