Trenčín po dvoch góloch Surového prehrával 0:1 aj 1:2, presnými zásahmi Sojčíka a Dlouhého dvakrát vyrovnal.  Zápas sa postupne nasmeroval do predĺženia a o konečný stav sa postaral až 30 sekúnd pred klaksónom Hossa po samostatnom brejku. Líder tabuľky napriek druhej prehre po sebe zostal na čele tabuľky s dvojbodovým náskokom pred Košicami, ktoré však majú o zápas menej. Trenčínu patrí 5. priečka.

Roman Tománek (vľavo) z Banskej Bystrice v súboji s Adamom Drgoňom z Trenčína.

V súboji nováčikov sa z víťazstva nad Novými Zámkami 2:1 po predĺžení tešili hokejisti domáceho Liptovského Mikuláša. O ich triumfe rozhodol v 18. sekunde pridanej päťminútovky 44-ročný krídelník  Uram. Hostia si síce z Liptova odniesli bod, ale v tabuľke im patrí posledné 10. miesto.
Hokejisti Popradu deklasovali Zvolen 6:1. Základy svojho úspechu položili kamzíci už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:0. O poltucet gólov sa podelilo šesť rôznych strelcov, čestný úspech hostí dosiahol v 26. min Krejči. Popradčania sa trojbodovým zásahom odrazili od dna tabuľky, kde už sú Nové Zámky.
Hráči Nitry zvíťazili nad Martinom 3:0. Majster raz skóroval v každej tretine a brankár  Valent si udržal čisté konto Pred stretnutím sa domáci HK rozlúčil s jedným zo strojcov majstrovského úspechu Davidom Lalibertém, ktorý pre zdravotné problémy už vo veku 30 rokov ukončil kariéru.

Poprad –  Zvolen 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Góly: 9. Kroták, 16. Vašaš, 16. Lapšanský, 25. Fabian, 41. Suchý, 48. Hvila  – 26. Krejči. Vylúčení: 6:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1 043 divákov.
L. Mikuláš –  N. Zámky 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 23. Števuliak, 61. Uram – 20. Čaládi. Vylúčení: 6:7, presilovky a oslabenia: 0:0,  1 050 divákov.
B. Bystrica –  Trenčín 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1, -0:1)
Góly: 18. Surový, 35. Surový – 27. Sojčík, 46. Dlouhý, 65. Hossa. Vylúčení: 2:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2 263 divákov.
Nitra –  Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 8. Štefanka, 39. Ondrušek, 51. Rais. Vvylúčení: 6:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2 817 divákov.