Moskva 26. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:flickr)
 
Pri prijímaní do funkcie úradníka musia uskutočniť test o predstavivosti. Vláda by inak proste nemohla vymýšľať, na čo ešte minú peniaze daňových poplatníkov

Ilustračné foto

Dubaj vybaví hasičov reaktívnymi batohmi
Vláda UAE tvrdí, že od roku 1981 pracujú nad nápadom, ktorý spočíva v tom, aby hasiči boli opatrení reaktívnymi batohmi, ale technológia teraz nakoniec dosiahla moment, kedy by mohli byť realizované.
Od začiatku 2016 hasiči majú reaktívne batohy, ktoré môžu zväčšiť rýchlosť až do 75 km/h a zdvihnúť človeka do výšky až 915 m. Vláda si myslí, že takéto batohy pomôžu zachrániť ľudí pred ohňom, ktorí uzavretí vo vrchných poschodiach mrakodrapu. Stavitelia v UAE preto môžu pokojne stavať budovy vyššie, než je terajší mrakodrap burza Burž Chalífa, ktorého výška je 828 m.
 

 
Keňa kupuje sexuálne hračky
Na jeseň roku 2015 bolo niekoľko ministrov Keni podozrivých z podvodu.
Na zozname vecí, ktoré nakupovali úradníci za peniaze daňových poplatníkov, okrem plazmových televízií za 19 tisíc dolárov, guľôčkových pier za 85 dolárov a klavíra, bol na zozname vo veľkom počtte uvedený tovar pre dospelých. Celkom vláda minula na tieto predmety dennej potreby 11 800 000 dolárov.
 
Taliansko stavia výťah, ktorý nikam nevedie
 

Maličké mestečko Sutera dlhú dobu žije z dotácií. Mestská správa sa rozhodla vylepšiť situáciu vďaka vábeniu turistov. Cieľom je postaviť výťah do starobylého obydlia na vrchole hory San Paolino. Výťah sa staval niekoľko rokov, potreboval veľa dotácií a bol dokončený v roku 2012.
Správa mesta sa ale rozhodla odmietnuť jeho použitie, pretože počítala s tým, že uvedenie do prevádzky bude príliš drahé. Predpokladá sa, že to bol elegantný spôsob prania peňazí.
 
Hongkong platí za Fengšuej
 

V Hongkongu sa každý deň platí milióny dolárov na to, aby budovy boli usporiadané v meste podľa Fengčuej, a aby energia Čchi tiekla správnym smerom.
Všetci občania Hongkongu sa môžu obrátiť na správu so žalobou, ak sa mu zdá, že nové budovy rušia energiu Čchi. To sa deje často, ak vezmeme do úvahy hustotu obyvateľstva. Do roku 2010 správa Hongkongu minula asi 10 miliónov dolárov na obnovu Čchi pre svojich občanov.
 
Švédsko prenesie mesto do Second Life
 

Pomatuje si na virtuálny vesmír Second Life, ktorý sa spustil v roku 2002? Pred niekoľkými rokmi švédske mesto Malmö minulo milióny z mestského rozpočtu na vytvorenie príslušnej kópie vo virtuálnom svete. Bolo tam možné ísť ulicami, zájsť do budovy radnice, a dokonca sa stretnúť s miestnymi úradníkmi. Ten nápad ale zrejme občanov veľmi nezaujal, a projekt bol ukončený. Mimochodom v partii, ktorá žila v Second Life, bolo celkom 6 ľudí.
 
Príspevok Marazmus je internacionálny: Päť najpodivnejších prípadov plytvania peňazí daňovníkov zobrazený najskôr Hlavné správy.