[clear]
Po boku najlepšieho slovenského futbalistu stojí už roky a je pre neho veľkou oporou. Manželka Mareka Hamšíka Martina sa pre médiá často nevyjadruje, no počas našej minulotýždňovej návštevy Neapola poodhalila čo-to zo súkromia svojej rodinky. Tá sa v decembri rozrástla o dcérku Melissu, ktorá pribudla k dvom synom Christianovi a Lucasovi.

Zatiaľ čo dcérka Melissa si ešte vyžaduje všetku pozornosť, synovia sú poriadni šibali. Sedemročný Christian a päťročný Lucas dávajú svojim rodičom poriadne zabrať. Obaja nasledujú kroky svojho slávneho otca, pretože navštevujú miestnu futbalovú akadémiu. Čo je však prekvapujúce, futbal si občas zahrá aj manželka Mareka Hamšíka.

„Niekedy si proti sebe zahráme mamičky z futbalovej školy. Najhoršie je však, že žiadna nevie kopať do lopty. Je to ale predovšetkým zábava a odreagovanie sa,“ prezradila nám Martina. Ich deti od narodenia vyrastajú na Apeninskom polostrove, preto je pochopiteľné, že chlapci ovládajú okrem slovenčiny aj taliančinu.

Synovia Hamšíkovcov Christian (prvý zľava) a Lucas (tretí zľava) v spoločnosti synov fubalistovej sestry Michaely, ktorých má s Marekovým bývalým spoluhráčom Walterom Garganom.

„Po slovensky, ale učiteľka v škole si myslí, že po taliansky. Chlapcov tam neberú ako cudzincov. Deti sa rýchlo naučia iný jazyk. Christian chodí diaľkovo aj do slovenskej školy a robí počas roka skúšky. Deťom musím doma skôr vysvetľovať niektoré veci zo slovenčiny. Poznajú väčšinou frázy, ktoré používame doma, ale keď počujú niečo nové, niektoré veci nechápu,“ dopĺňa trojnásobná mamička.

Marek Hamšík má stále len 29 rokov, no futbalová kariéra netrvá večne a hoci je rodák z Banskej Bystrice po celú profesionálnu kariéru verný Neapolu, po tom, ako zavesí kopačky na klinec, by sa rád so svojou rodinou vrátil na Slovensko.

„Chceme sa vrátiť na Slovensko, kde staviame dom. My už o ničom inom ani nesnívame. Už len aby Marek ukončil kariéru a ideme bývať domov (smiech),“ prezradila 29-ročná brunetka. V Taliansku sa jej páči, no ako priznáva, doma je doma. Všetko bude závisieť od rozhodnutia futbalového virtuóza, ktorého majú v Neapole za Boha.

Aj preto nie je život po boku Mareka Hamšíka žiadnou malinou. V meste pod Vezuvom sa kapitán SSC nemôže len tak vybrať do mesta na prechádzku alebo večeru, pretože by ho v momente obkolesili davy fanatických fanúšikov. O to viac si dvojica cení spoločné chvíle v súkromí.

„Pre povinnosti doma človek nemá toľko času ísť napríklad cez víkend iba s mužom niekam von. Naše najvzácnejšie chvíle prichádzajú preto práve cez leto počas prestávky. Vtedy dáme deti rodičom a vždy vybehneme aj s Marekom napríklad na chatu na Donovaly, kde veľmi radi chodíme,“ dodala Martina Hamšíková.