Manchester 12. mája 2019  (HSP/Sputnik.cz/Foto:SITA/AP-Peter Dejong)

Anglický futbalový klub Manchester United FC “odstúpil z boja” o holandského obrancu AFC Ajax, Matthijs de Ligt. Informovala o tom televízia ESPN

Na snímke Matthijs de Ligt

Podľa dostupných informácií sa vedenie klubu u tohto devätnásťročného futbalistu zameralo na sklony k priberaniu, ktoré sa objavujú v jeho rodine. Táto okolnosť nakoniec prinútila vedenie Manchester United k tomu, aby De Ligt odmietlo. Hlavným záujemcom o tohto hráča je tak katalánsky futbalový klub FC Barcelona.

Holandský obranca je jedným z hlavných hráčov AFC Ajax. V tejto sezóne pomohol klubu dostať sa do semifinále Ligy majstrov. De ligt odohral v európskom pohári 17 zápasov a dal celkom tri góly.

De Ligt je členom AFC Ajax už od roku 2016. Portál Transfermarkt uviedol, že sa jeho hodnota odhaduje na 70 miliónov eur.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj