Manažérka VW Christine Hohmann-Dennhardtová dostane miliónové odstupné

Wolfsburg 31. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)

Členka správnej rady Volkswagenu (VW) Christine Hohmann-Dennhardtová má od koncernu dostať vysoké odstupné

Spiegel Online píše o sume vyše 12 miliónov eur, Handelsblatt zhruba o 13 miliónoch eur. Hovorca VW sa pre agentúru DPA odmietol k obom článkom vyjadriť.

Členka predstavenstva Volkswagenu Christine Hohmann-DennhardtováČlenka predstavenstva Volkswagenu Christine Hohmann-Dennhardtová

Hohmann-Dennhardtová má nárok nielen na plat za 13 mesiacov, ale aj odstupné vo výške dvoch ročných príjmov. Bývalá sudkyňa ústavného súdu totiž začala pracovať vo VW v januári minulého roka a dostala trojročnú zmluvu. K tomu sa pripája aj odškodné, ktoré jej vedenie VW sľúbilo za to, že predčasne odíde z Daimleru a stane sa členkou správnej rady VW. Vďaka tomuto prísľubu sa vzdala nárokov voči Daimleru.

Hohmann-Dennhardtová bola zodpovedná za oblasť integrácie a práva a mala sa postarať o vyriešenie emisného škandálu. Minulý týždeň však VW prekvapivo oznámil, že manažérka k 31. januáru odchádza. Ako dôvod sa uvádzal “rozdielny postoj ku kompetenciám a budúcim operatívnym pracovným štruktúram v jej rezorte”. Hlavnou príčinou však pravdepodobne boli interné spory o presnej úlohe Hohmann-Dennhardtovej vo vedení VW.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.