Washington 22. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Patrick Semansky)

Kellyanne Conwayová, blízka spolupracovníčka novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorá viedla jeho volebnú kampaň, získa významnú funkciu prezidentskej radkyne. O novom uplatnení manažérky Trumpovej kampane informoval dnes tzv. prechodový tím, v ktorom takisto plní dôležitú úlohu.

Na snímke Kellyanne ConwayováNa snímke Kellyanne Conwayová

Štyridsaťdeväťročná Conwayová je podľa Trumpa “dôveryhodnou poradkyňou”, ktorá zohrala “zásadnú rolu” na jeho ceste k volebnému víťazstvu. “Je neúnavnou a húževnatou zástankyňou môjho programu a má úžasný prehľad o tom, ako efektívne odkomunikovať náš odkaz,” vyjadril sa budúci šéf Bieleho domu.

Conwayová je známa ako prvá žena v dejinách USA, ktorej sa podarilo priviesť kampaň niektorého z prezidentských kandidátov k úspešnému záveru. Členkou Trumpovho tímu sa stala v auguste, keď ako prezidentský nominant Republikánskej strany v prieskumoch zaostával za demokratkou Hillary Clintonovou.

Conwayová predtým dlhé roky pôsobila v oblasti prieskumov verejnej mienky. V súvislosti s novou funkciou vyjadrila “pokoru a česť”, keďže podľa vlastných bude môcť prispieť k premene Trumpovho hnutia na “skutočný program činov a výsledkov”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.