Bratislava 22. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)

Až v koncovke tretieho tohtosezónneho súťažného vystúpenia si mohli futbalisti MFK Ružomberok naplno vychutnať gólovú radosť. V 93. min nedeľňajšieho zápasu 1. kola Fortuna ligy 2019/2020 proti FC Nitra skóroval Dalibor Takáč a zariadil najtesnejší triumf Liptákov (1:0)

Na snímke sprava Matúš Kuník (Nitra), Filip Hašek(Ružomberok) v zápase 1. kola Fortuna ligy MFK Ružomberok – FC Nitra

“Bronzové” mužstvo uplynulého ligového ročníka sa strelecky nepresadilo ani v jednom zápase nedávnej konfrontácie úvodného predkola Európskej ligy proti Levski Sofia. Tím trénera Jána Haspru prehral v obidvoch stretnutiach 0:2. “Už tretí zápas sa potýkame s jedným veľkým problémom – premieňaním šancí. Potvrdilo sa to aj proti Nitre,” uviedol prostredníctvom klubovej stránky ružomberský kormidelník Haspra.

Zápasy týchto dvoch súperov sú v ostatnom čase mimoriadne vyrovnané. Až tri z nedávnych piatich vzájomných duelov sa skončili bezgólovou remízou, pričom od výsledku 0:0 nebol ďaleko ani nedeľňajší zápas. “Som nesmierne šťastný, že sa nám podarilo zvíťaziť. Súper z Nitry sa na nás najmä takticky veľmi dobre pripravil. V prvom polčase bola veľmi dobrá pasáž, keď sme mohli súpera zlomiť gólom pred koncom polčasu, ale nepodarilo sa nám to. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme zápas rozhodnúť. Minúty však pribúdali veľmi rýchlo a naša nervozita rástla. V závere sme boli v niektorých fázach bezradní. Skladám dole klobúk pred tým, čo Nitra predviedla v defenzíve. Nakoniec sa šťastie priklonilo k nám,” doplnil Haspra.

Podľa šéfa lavičky MFK Ružomberok má mužstvo momentálne problémy v krídelných priestoroch. Proti Nitre už nehral Peter Gál-Andrezly, ktorý odišiel do rumunského klubu Sepsi OSK. “Tam máme trošku problém, pretože hráči, ktorí tam zaskakujú, nie sú zvyknutí na tieto posty, ale dúfam, že časom sa to naučia a budeme aj v týchto priestoroch nebezpeční,” skonštatoval 50-ročný kouč.

Jeho náprotivok Marián Süttö bol z prehry sklamaný, no uznal, že rezultát je spravodlivý. “Domáci išli viac za gólom. Nakoniec ho v závere strelili po našej hrubej chybe. Máme svoje problémy. Skladáme mužstvo a keď nám vypadol dôležitý článok v strede pola Podhorín, tak sme ho nedokázali nahradiť. Nebolo nám súdené zbierať body, takže uvidíme, čo bude ďalej,” poznamenal niekdajší ligový futbalista vo farbách Nitry či Dubnice.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj