Bratislava 22. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Nová ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) plánuje pokračovať v rozrobenej práci už bývalého šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD).

Na snímke ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská

Priznala, že od Druckera ešte nedostala rady, ako sa svojej funkcie uchopiť, “pretože všetko sa odohralo vo veľmi rýchlom slede udalostí”. “Ale mám vlastnú hlavu, budem robiť to, čo uznám za vhodné,” povedala Kalavská novinárom po prvom rokovaní novej vlády, ktorej šéfuje Peter Pellegrini (Smer-SD). Na ministerstve podľa nej ostalo veľa nedokončenej práce.
Kalavská by sa chcela vo funkcii bližšie pozrieť najmä na personálne vybavenie nemocníc, riešiť mieni aj dostavbu novej univerzitnej nemocnice na bratislavských Rázsochách. Dodala, že pacient bude pre ňu na prvom mieste.
Kalavská pôsobí na ministerstve zdravotníctva od roku 2016, doteraz zastávala funkciu štátnej tajomníčky. Prezident Andrej Kiska vo štvrtok vymenoval novú vládu, doterajší šéf rezortu Drucker prešiel na ministerstvo vnútra a Kalavská sa stala novou ministerkou zdravotníctva.
 
Príspevok Mám vlastný rozum, Ministerstvo zdravotníctva budem viesť podľa svojho uváženia, tvrdí Kalavská zobrazený najskôr Hlavné správy.