Malta 4. augusta 2019 (HSP/napalete.sk/Foto:TASR/AP-Salvatore Cavalli)

Maltský premiér Joseph Muscat v sobotu povedal, že Malta prevezme 40 migrantov zachránených loďou nemeckej mimovládnej organizácie Sea-Eye predtým, ako ich prerozdelia medzi členské krajiny Európskej únie. Informovala o tom agentúra DPA.

Ilustračné foto

„Na základe žiadosti Nemecka, Malta povolí vstúpiť do prístavu 40 migrantom z nemeckej lode Alan Kurdi,“napísal Muscat na Twitteri a dodal, že nemecká vláda a Európska komisia (EK) zabezpečili, že všetky zachránené osoby budú prerozdelené do členských krajín EÚ.

Taliansko záchrannej lodi Alan Kurdi odmietlo v piatok povoliť zakotviť pri ostrove Lampedusa. Nemecká mimovládna organizácia Sea-Eye v sobotu požiadala Maltu o povolenie o vplávanie lode s migrantmi do jedného z jej prístavov.

Loď španielskej mimovládnej organizácie Proactiva Open Arms (POA) so 124 migrantmi na palube stále hľadá prístav po tom, ako jej Taliansko takisto nepovolilo zakotviť v niektorom z jeho prístavov, pripomína DPA. Talianska pobrežná stráž však podľa riaditeľa POA Óscara Campsa z paluby lode dopravila do bezpečia dve tehotné ženy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj