Paríž 20. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jacques Brinon)

Francúzsky maloobchodný reťazec skúma možnosti predaja menšinového podielu vo svojom stratovom biznise v Číne. Uviedla to agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na zdroje oboznámené s informáciami

Ilustračné foto

Čínsky biznis najväčšej európskej maloobchodnej siete má hodnotu okolo 1 miliardy USD (895,09 milióna eur), uviedli zdroje s tým, že reťazec v tejto veci oslovil banku BNP Paribas. Okrem toho zdroje dodali, že francúzska firma čaká na výsledky predaja čínskej divízie nemeckej spoločnosti Metro, aby presnejšie odhadla úroveň záujmu.

Hovorkyňa Carrefouru ešte začiatkom mája uviedla, že predaj čínskych aktív “nie je na programe dňa”. V piatok (17. 5.) na nové otázky o možnosti predaja časti aktív reagovala, že “v tejto veci nemôže povedať nič nové”.

Carrefour pôsobí na čínskom trhu od roku 1995, posledné roky sa mu však nedarí. Vlani klesli tržby spoločnosti z jej čínskych aktív na porovnateľnej báze o 5,9 % na 4,1 miliardy eur. Tlak na reťazec zvyšuje najmä konkurencia domácich sietí, ako aj rastúci záujem obyvateľov nakupovať tovar cez internet.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj