Kuala Lumpur 10. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vincent Thian)

Malajzijské úrady zadržali 18 rohov nosorožcov, údajne prepašovaných do krajiny z afrického Mozambiku. Informovali o tom dnes malajzijskí predstavitelia.

Riaditeľ letiskového colného úradu Hamzah Sundang uviedol, že rohy boli letecky dovezené z Mozambiku do katarského hlavného mesta Dauha a odtiaľ ich v piatok 7. apríla dopravili do malajzijskej metropoly Kuala Lumpur.

Ilustračné foto

Riaditeľ dodal, že rohy vážia 51,4 kilogramu, majú hodnotu 13,6 milióna ringgitov (3,1 milióna dolárov) a vo falšovanom colnom vyhlásení boli zapísané ako umelecké predmety, navyše s falošným cieľom cesty.

Hamzah podľa agentúry AP ďalej oznámil, že colníci odhalili rohy v letiskovom sklade s nákladom, keď dostali správu od informátora, avšak nikto nebol zatknutý. Hamzah uviedol, že prípad vyšetrujú ako pašovanie zakázaného tovaru. Rohy nosorožcov majú podľa obyvateľov Ázie liečivé účinky, a preto je tam po nich obrovský dopyt.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.