Kuala Lumpur 16. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vincent Thian)

Polícia totožnosť Kim Čong-nama potvrdila pomocou vzorky DNA

Rodina Kim Čong-nama, ktorého minulý mesiac zavraždili na letisku v malajzijskej metropole Kuala Lumpur, dala Malajzii súhlas na to, aby rozhodla sama, čo urobí s telom. Informoval o tom dnes vysokopostavený predstaviteľ malajzijskej polície Noor Rashid Ibrahim.

Zamestnanec vyberá noviny z brány severokórejského veľvyslanectva v Kuala Lumpure 16. marca 2017

Polícia už v stredu oznámila, že totožnosť Kim Čong-nama, nevlastného brata severokórejského vodcu Kim Čong-una, potvrdila pomocou vzorky DNA od jedného z detí zavraždeného.

Kim Čong-nam mal pri sebe diplomatický pas na meno Kim Čchol, keď naňho 13. februára na letisku v Kuala Lumpure zaútočili dve ženy, ktoré mu potreli tvár zakázanou nervovoparalytickou látkou VX. Zomrel do 20 minút.

Zástupca policajného šéfa Noor Rashid oznámil, že Kimova rodina povolila malajzijskej vláde rozhodnúť, čo urobí s jeho telom.

Noor Rashid dodal, že každé rozhodnutie bude predmetom rokovaní medzi vládami oboch krajín, ktoré sa po vražde ocitli v diplomatickom spore.

Noor Rashid sa odmietol vyjadriť, či zmienené dve ženy dostali rôzne súčasti, ktoré by vytvorili dvojzložkovú verziu VX, ale označil to za “profesionálne odvedenú prácu”.

Šéf malajzijskej národnej polície Khalid Abu Bakar pri inej príležitosti novinárom uviedol, že na štyroch podozrivých Severokórejčanov, ktorí údajne ušli z Malajzie v deň vraždy, vydal Interpol medzinárodný zatykač s červeným upozornením.

Khalid vyjadrenia Noora Rashida nepotvrdil.