Moskva 29. mája 2018 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Známemu športovcovi, bojovníkovi a majstrovi v zmiešaných bojových umeniach Jeffovi Monsonovi, ktorý sa narodil v USA v r. 1971 a od r. 2015 sa snažil získať ruské občianstvo, nakoniec toto občianstvo udelili. Príslušné nariadenie osobne podpísal ruský prezident Vladimír Putin a je zverejnené na ruskom portáli právnych informácií

Jeff Monson

„Udeliť občianstvo Ruskej federácie Monsonovi Jeffreymu Williamovi, ktorý sa narodil 18. januára 1971 v Spojených štátoch amerických,“ uvádza sa v nariadení zverejnenom dnes. O tom, že Monsonovi schválili udelenie ruského občianstva, oznámili ešte v decembri 2015. Dokonca sa vtedy stretol v súboji s Kamerunčanom Donaldom Njatakhiom a na pódium vystúpil pod ruskou vlajkou. Samotný športovec vtedy uviedol, že ešte nedostal ruský pas, ale všetky potrebné postupy na to boli dokončené.
Jeff Monson tiež získal titul „Čestný občan Abcházskej republiky“ a „Čestný občan Luhanskej ľudovej republiky“. Pred mesiacom v meste Krasnogorsk, ktoré hraničí s Moskvou, otvoril vlastnú školu bojových umení.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Majster v zmiešaných bojových umeniach Jeff Monson získal ruské občianstvo, príslušné nariadenie osobne podpísal Putin zobrazený najskôr Hlavné správy.