Orlando 17. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Gregorio Borgia)
 
Svetový šampión v šprinte na 100 m z rokov 2005 a 2017 Justin Gatlin vyhlásil, že sa považuje za muža správnej chvíle. “Keď príde na lámanie chleba, som zvyčajne výborne pripravený a pokojne by som na svoj úspech stavil aj peniaze,” skonštatoval sebavedome 36-ročný Američan. “Myslím si, že skúsenosti môžu byť v porovnaní so súpermi moja veľká výhoda”

Na snímke americký bežec Justin Gatlin

Gatlin mieni súťažiť ešte dva roky, čiže do olympiády v Tokiu 2020. Nedávno vymenil kouča Brooksa Johnsona za Garyho Evansa a obklopil sa mladými šprintérskymi talentmi ako sú napríklad svetový šampión v behu na 110 m prekážok Omar Mcleod z Jamajky či medailista na 400 m na MS Bahamčan Steven Gardiner.
Jeden z tréningových prvkov, ktorý by mal Gatlinovi pomôcť udržať sa na absolútnom svetovom vrchole, sú napríklad šprinty v piesku a do kopca. Takisto by sa po dlhom čase mal objaviť na halových súťažiach s perspektívou štartu v štafete na 4 x 400 m. V lete mieni štartovať častejšie na 200 m vrátane júlového šampionátu USA, na stovke má pre účasť v Dauhe ako obhajca titulu voľnú kartu.
 
Príspevok Majster sveta Gatlin si stále verí, v príprave šprintuje v piesku a do kopca zobrazený najskôr Hlavné správy.