Slovensko 7. marca 2018 (HSP/Foto:youtube)

Šokujúce video, na ktorom sa líder strany OĽaNO, Igor Matovič vyhrážal novinárovi Martinovi Daňovi fyzickým napadnutím sa stalo hitom internetu. Mainstreamové médiá však na tento prípad uvalili cenzúru a vôbec o ňom neinformovali. Nezapadá im to zrejme do ich snahy o povalenie súčasnej vlády.
Záber z videa

Po vražde novinára Kuciaka sa opozičné strany SaS a OĽaNO , spolu s mainstreamovými médiami pustili do frontálneho útoku voči  Róbertovi Ficovi a žiadajú pád vlády. Okrem iného premiérovi vyčítajú aj podľa nich jeho neúctivé správanie, keď v minulosti označil niektorých novinárov za “špinavé protislovenské prostitútky”. Tvrdia, že takáto negatívna atmosféra mohla viesť k vražde novinára.
Médiá tiež poukazujú na to, že zavraždenému novinárovi Kuciakovi sa vyhrážal podnikateľ Marián Kočner. Toto vyhrážanie sa rozoberalo celý deň, vo všetkých médiách, pritom Kočnerovo vyhrážanie spočívalo v tom, že sa pýtal Kuciaka, či by sa mu páčilo, keby on hľadal špinu na neho a jeho rodinu a potom to zverejňoval, teda, že by robil to isté čo Kuciak.
Je však zaujímavé, že mainstreamové médiá prehliadajú, keď sa pred pár dňami opozičný politik Igor Matovič vyhrážal novinárovi Martinovi Daňovi fyzickým napadnutím.
Investigatívny novinár Martin Daňo z portálu Ginn sa zúčastnil na jednej z tlačoviek strany OĽaNO. Po skončení tlačovky sa provokatívne pustil do reči s Matovičom, pri čom ho obvinil z toho, že je vrahom Jána Kuciaka.
Daňo to zdôvodnil tým, že opozícia, vrátane Matoviča vraj roky prehliadala nezávislosť policajne inšpekcie: “Keby bola nezávislá všetko by sa vyšetrovalo a Kuciak by bol živý.” Novinár tiež vyčíta Matovičovi, že robil zmätočné tlačovky na odpútanie pozornosti a nikdy necitoval rozhodnutia Najvyššieho súdu v tejto veci.
Matovič sa však bránil a tvrdil, že na to upozorňoval a vyzýval na nezávislosť policajnej inšpekcie. Novinára Daňa nazval psychopatom a padli aj vyhrážky: “Ešte raz mi povieš, že som vrah, tak ti rozbijem hubu,” povedal líder OĽaNO.
Pozoruhodné je to aj tým, že tento skutok sa stal krátko po vražde novinára Kuciaka. Človek by čakal, že médiá budú na takéto vyhrážky citlivé a, že pôjdu tvrdo po tom. Opak je však pravdou.
Médiá uvalili na tento prípad cenzúru ako za tvrdej totality. Niektorí ľudia však tvrdia, že Martin Daňo nie je žiadny novinár a Matoviča vyprovokoval, keď ho označil za vraha. Tento argument ale stojí na vode, keďže politici musia podľa verdiktov súdov zniesť kritiku a vyhrážať sa fyzickým napadnutím hocikomu, nielen novinárovi je neprípustné.
Navyše Igor Matovič je ten posledný, ktorý by sa mal cítiť urazený. Líder OĽaNO je totiž známy tým, že iných ľudí označuje rôznymi nelichotivými prívlastkami. Ficovcov napríklad označuje za zlodejov a mafiánov a Mariana Kotlebu označil v priamom prenose na TA3 za fašistu. Nikto z dotknutých sa mu ale nevyhrážal fyzickým napadnutím, tak ako to urobil on voči novinárovi Daňovi.
Matovičovu kauzu dokonca vytiahol vo verejnoprávnej televízii RTVS v relácii o 5 minút 12 minister vnútra Róbert Kaliňák, kde pustil nahrávku ako sa Matovič vyhráža novinárovi Ďaňovi fyzickým napadnutím. Napriek tomu žiadne mainstreamové médium o tom neinformovalo.
Je teda zrejmé, že mainstreamové médiá používajú dvojaký meter a zverejňujú len to čo im vyhovuje. V súčasnosti sa rozpútal hon na vládu Róberta Fica a je nežiadúce, aby sa poukazovalo aj na excesy opozičných politikov, ktorí sú teraz v mainstreame prezentovaní ako tí dobrí a majú nahradiť súčasnú vládu.
Aj na tomto prípade sa ukazuje ako je na Slovensku dôležitá existencia nezávislých médií, ako napríklad portál Hlavné správy. Zverejňujeme aj správy, ktoré mainstream zatajuje. Preto sú na nás vyvíjané neustále útoky zo strany rôznych “Smatanovcov”, mimovládok a iných “normalizátorov”, ktorým vyhovuje mainstreamová propaganda a cenzúra.
Samuel Gdovin